Royal Brunei Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1974
Centrum lotnicze Brunei International Airport
Siedziba Bandar Seri Begawan, Brunei
Program frequent-flyer Royal Skies
Flota Airbus A319-100, Airbus A320-200, Boeing 777-200ER, Boeing 787-8
Typ linii linie regularne
Royal Brunei Airlines
Royal Brunei Airlines Sdn Bhd (po malajsku: Penerbangan DiRaja Brunei), lub RBA, to flagowy przewoźnik Sułtanatu Brunei, z siedzibą w RBA Plaza w stolicy kraju - Bandar Seri Begawan. Linie są własnością rządu Brunei. Głównym portem lotniczym jest Brunei International Airport w Berakas, na północ od stolicy państwa.

Linie powstały w 1974 roku. Początkowo posiadały dwa samoloty, które latały na trasach do Singapuru, Hong Kongu, Kota Kinabalu i Kuching. Aktualnie Royal Brunei Airlines dysponują flotą 10 maszyn, które obsługują 19 miejscowości w Azji Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, oraz w Europie.

Poza krajowym lotniskiem i głównym portem Brunei International Airport, linie obsługują azjatyckie porty w Chinach, Indonezji, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wietnamie oraz na Filipinach. Połączenia do Oceanii zawierają loty do Australii i Nowej Zelandii, a w Europie obecność linii ogranicza się do Londynu w Wielkiej Brytanii.

SkyLounge to poczekalnia Royal Brunei Airlines na lotnisku Brunei International Airport. Uruchomiono ją w 2004 roku i obejmuje ona całą powierzchnię półpiętra w sali odlotów. Komfortowa poczekalnia ma objętość 120 miejsc siedzących na fotelach masujących, z dostępem do stacji roboczych z komputerami oraz darmowym dostępem do bezprzewodowego Internetu. Inne udogodnienia to kabiny prysznicowe, pokój modlitwy z miejscem do rytualnego obmywania dla muzułmańskich pasażerów. Poczekania przeznaczona jest wyłącznie dla pasażerów pierwszej i biznesowej klasy, oraz członków Royal Skies Gold i Silver. Korzystać mogą z niej również posiadacze Baiduri Bank American Express Gold Card, a także członkowie programów innych linii, za przyzwoleniem Royal Brunei Airlines, jak na przykład Singapore Airlines.

Z uwagi na fakt zakazu sprzedaży alkoholu w Brunei, linie nie oferują go również na pokładach swoich samolotów. Pasażerowie mogą korzystać z własnego. Wszystkie serwowane potrawy zaliczają się do muzułmańskiej diety halal.

Magazyn dla podróżnych Royal Brunei Airlines, pod tytułem Muhibah, wydawany jest 6 razy w roku. Pasażerowie otrzymują go bezpłatnie i mogą go zaprenumerować.