SunExpress - bilety lotnicze

SunExpress - promocje
ANTALYA
z: WARSZAWA
329 zł
już od
zobacz
ANTALYA
z: KRAKÓW
374 zł
już od
zobacz
IZMIR
z: WARSZAWA
807 zł
już od
zobacz
Rok utworzenia 1989
Centrum lotnicze Antalya International Airport
Siedziba Antalya, Turcja
Flota Boeing 737-800
Typ linii tanie linie
SunExpress
SunExpress to linie lotnicze z siedzibą w tureckiej miejscowości Antalya. W ofercie przewoźnika są loty regularne i czarterowe do miejscowości w Europie. Głównym węzłem lotniczym jest Antalya International Airport.

Linie powstały w 1989 roku i początkowo świadczyły usługi czarterowe na linii Antalya - Frankfurt. SunExpress był owocem umowy pomiędzy Turkish Airlines i Lufthansą. W połowie lat 90-tych Lufthansa przeniosła swoje udziały do Condor Flugdienst, z zamiarem zgrupowania lotów turystycznych w jednym dziale. Z czasem Lufthansa przejęła jednak także wszystkie udziały Condor.

SunExpress operuje flotą 25 samolotów o łącznej pojemności 4800 miejsc. Wszystkie podnajmowane maszyny Boeing wyposażone są w rozpraszacze wirów brzegowych, zainstalowane przez THY Maintenance Center. SunExpress to jedyne tureckie linie lotnicze będące w posiadaniu certyfikatów ISO 9001, ISO 14001 oraz Ohsas 18001.

Ponadto przewoźnik jest zaangażowany w Fundację Golden Orange, Izmirski Festiwal Międzynarodowy, Międzynarodową Akademię Muzyczną Ayvalik, Festiwal Sztuki w Antalyi, Orkiestrę Youngenc oraz Stowarzyszenie Edukacji Młodych w Antalyi. Łączy się to z filozofią firmy zakładającą jej uczestnictwo w socjalnym i kulturalnym życiu miast Antalya i Izmir. SunExpress funduje stypendia naukowe dla 100 dziewcząt w ramach projektu Baba Beni Okula Gonder. Jest też oficjalnym przewoźnikiem koszykarzy z drużyny Antalya City Basketball Team.

W ramach rozwoju i ekspansji powstała firma córka SunExpress Germany GmbH, której siedzibą będzie Kelsterbach, blisko Frankfurtu. Działalność rozpocznie latem 2011 roku przy wykorzystaniu 3 maszyn Boeing 737-800. Wzmocni to już świadczone usługi między Niemcami i Turcją a w rozkładzie znajdą się tradycyjne już loty Frankfurt - Antalya oraz nowe bezpośrednie połączenia niemieckich miast z tureckimi resortami. W planach na zimę 2011/2012 jest dalsza rozbudowa floty oraz obsługa połączeń z Niemiec nad Morze Czerwone, we współpracy z niemieckimi tour operatorami.