Transaero Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1990
Centrum lotnicze Domodedovo International Airport, Pulkovo Airport
Siedziba Domodedovo International Airport, Dystrykt Domodiedowo, obwód moskiewski, Rosja
Program frequent-flyer Transaero Privilege Program
Flota Boeing 737-300, Boeing 737-400, Boeing 737-500, Boeing 737-800, Boeing 747-200B, Boeing 747-300, Boeing 747-400, Boeing 747-400 BCF, Boeing 767-200ER, Boeing 767-300ER, Boeing 777-200, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300, Tupolev Tu-214
Typ linii linie regularne
Transaero Airlines
OJSC Transaero Airlines, lub krótko Transaero to linie lotnicze z siedzibą przy rosyjskim lotnisku Domodedovo International Airport, w dystrykcie Domodiedowo w obwodzie moskiewskim. Przewoźnik operuje lotami regularnymi i czarterowymi do ponad 99 miejscowości w kraju i za granicą. Głównymi portami linii są Domodedovo International Airport przy Moskwie oraz Pulkovo Airport przy Saint Petersburgu.

Transaero rozpoczęły działalność, jako linie czarterowe korzystając z maszyn wypożyczonych od Aeroflot. Powstały, jako spółka akcyjna 29 grudnia 1990 roku i były pierwszą firmą nie Aeroflot, która uzyskała zezwolenie na regularne loty pasażerskie w Związku Radzieckim. Rok później wykonano pierwszy lot czarterowy z Moskwy do Tel Awiwu. Na tej samej trasie zainaugurowano regularne loty międzynarodowe w 1993 roku. W tym czasie przewoźnik zaczął korzystać z zachodnich maszyn typu Boeing.

Linie jako pierwsze na rosyjskim rynku wprowadziły program frequent flyer. Wyprzedziły też inne firmy w regionie i w 1997 roku, uzyskały certyfikat konserwacji samolotów FAA. Rok później uruchomiono cotygodniowe połączenie z Moskwy do Londynu. Flotę nadal zasilano Boeingami. Transaero Airlines były pierwszymi rosyjskimi liniami operującymi maszyną Boeing 747 na trasie Moskwa - Tel Awiw w 2005 roku. W maju tego samego roku uruchomiono trasę z Moskwy do Montrealu, która była pierwszym lotniczym połączeniem do Kanady. Wkrótce linie rozpoczęły bezpośrednie loty do Toronto.

We współpracy z brytyjską linią bmi, Transaero oferuje cztery połączenia dziennie na trasie Londyn - Moskwa. Linie współpracują też w zakresie programów frequent flyer. Podobnie dla połączeń między Wiedniem a Moskwą, linie współpracują z Austrian Airlines AG.
W październiku 2010 roku przewoźnik rozpoczął loty do Pekinu, Miami i Nowego Jorku. Oznacza to powrót linii do USA po odwołaniu połączeń do Los Angeles. Z kolei Pekin jest drugim obsługiwanym portem Chin.

Transaero posiada najlepsze notowania z uwagi na bezpieczeństwo wśród przewoźników zarejestrowanych w Rosji. Do dziś dnia nie odnotowano wypadków śmiertelnych z ich udziałem.

Samoloty tych linii latają do europejskich miejscowości, takich jak Alicante, Bazylea, Berlin, Barcelona, Girona, Frankfurt, Luksemburg, Londyn, Lyon, Monachium, Wiedeń, Patos, czy Pardubice. Z kolei Afryce samoloty Transaero Airlines lądują w Johannesburgu, Tel Awiwie, Sharm el-Sheikh, Hurghadzie, Sharjah, oraz na Teneryfie i Mauritiusie. Toronto i Punta Cana to lotniska obsługiwane w Ameryce Północnej. Siatka połączeń linii obejmuje również miejscowości w Azji i Oceanii, takie jak Szanghaj, Tokio, Hong Kong, Ho Chi Minh, Kuala Lumpur, Singapur, Male, Goa, Phuked, Bangkok, Amritsar, Sanya, Denpasar i Sydney.