Ukrainian - Mediterranean Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1998
Centrum lotnicze Boryspil International Airport
Siedziba Kijów, Ukraina
Program frequent-flyer Ticket-Bonus Flota
Airbus A320, McDonnell Douglas DC-9-51, McDonnell Douglas MD-82, McDonnell Douglas MD-83 Firmowy slogan
Welcome to the new world - A world of discovery and diversity (Witamy w nowym świecie - świecie odkryć i różnorodności) Typ linii
linie regularne
Ukrainian - Mediterranean Airlines
UM Airlines (znane również jako Ukrainian - Mediterranean Airlines lub UM Air) to ukraińskie linie lotnicze z siedzibą w Kijowie. Przewoźnik operuje lotami w obrębie kraju i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz na Bliski Wschód.

Linie utworzono w 1998 roku i rozpoczęły działalność dwa lata później. UM Airlines powstały jako otwarta spółka akcyjna. W roku 2003 przewoźnik zatrudniał ponad 500 osób i przewiózł 210 tysięcy pasażerów. W przeszłości linie korzystały z maszyn Airbus A320.

W roku 2007 Ukraiński Zarząd Powietrzny odmówił odnowienia licencji dla UM Air, z uwagi na względy bezpieczeństwa. Z tych samych przyczyn we wrześniu tego samego roku Komisja Europejska zakazała liniom lotów nad Unią Europejską. Oznaczało to wstrzymanie jakich działań Ukrainian - Mediterranean Airlines na terenie Europy. Dopiero w listopadzie 2009 roku Komisja Europejska zezwoliła na wznowienie lotów z wykorzystanie maszyny McDonnell Douglas MD-83. Aktualnie linie zatrudniają 640 osób.

Linie lotnicze oferują regularne loty w obrębie kraju do Czerniowcy, Charkowa, Kijowa-Boryspola, Symferopola oraz Użhorodu. Na kontynencie afrykańskim samoloty UM Air lądują w miejscowościach, takich jak Dżerba, Hurghada, Monastyr, oraz Sharm el-Sheikh. Siatka połączeń w Azji obejmuje Almaty, Amman, Astanę, Batumi, Bejrut, Damaszek, Stambuł, Kutaisi, Pawłodar, Taszkent, Tbilisi, Teheran-Imam Khomeini, Erewań oraz semen(dawniej Ust'-Kamienogorsk). Z kolei Mińsk, Moskwa-Vnukowo, Pula, Split i
Minsk, Moscow-Vnukovo, Pula, Split i Tivat to docelowe miasta linii w połączeniach z Europą.

Przewoźnik oferuje podróż w klasie Premium lub Economy. Pasażerowie Premium mają prawo do bagażu o dopuszczalnej wadze 30 kg, a w dla klasy ekonomicznej jest to o 10 kg mniej. Poza tym na pokładzie samolotu podróżni mogą korzystać z dodatkowo płatnych napojów i posiłków. Dostępne są również gazety i magazyny w różnych językach. Stali klienci linii UM Air mogą brać udział w programie lojalnościowym - Ticket-Bonus.