China Southwest Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1988
Rok rozwiązania 2002 (fuzja z Air China i China National Aviation Corporation)
Centrum lotnicze Chengdu Shuangliu International Airport, Chongqing Jiangbei International Airport
Siedziba Chengu, Syczuan, Chiny
Flota Boeing 737-300, Boeing 737-600, Boeing 737-800, Boeing 757-200, Airbus A340-300
Typ linii linie regularne
China Southwest Airlines
China Southwest Airlines (CSWA) to linie lotnicze, których siedziba znajdowała się w Chinach. W roku 2002 w wyniku fuzji połączyły się z Air China.

Linie powstały w czerwcu 1988 roku, jako wynik decyzji rządu, zgodnie z którą Administrację Lotnictwa Pasażerskiego Chin (CAAC) podzielono na oddzielne linie lotnicze: Air China, China Eastern, China Southern, China Northern, China Southwest, oraz China Northwest. Biurowce przewoźnika znajdowały się w Chengu w prowincji Syczuan. Linie korzystały również z węzła w Chongqing. Do roku 2002 były to jedyne linie latające do Lhasa - stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. China Southwest Airlines obsługiwał głównie loty krajowe w obrębie południowo-zachodnich Chin oraz do innych chińskich regionów. Loty międzynarodowe z baz w południowo-zachodnich Chinach, ograniczały się do portów w Bangkoku, Chiang Mai, Kuala Lumpur, Singapurze, Osace oraz Seulu.

W październiku 1990 roku, na lotnisku Guangzhou Baiyun International Airport uprowadzony samolot Xiamen Airlines uderzył w bok Boeinga 707 należącego do China Southwest Airlines by ostatecznie uderzyć w trzecią maszynę. Na pokładzie Boeinga nie było ofiar. Kolejny odnotowany wypadek to lot 4509, który rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku Wenzhou Airport w 1999 roku. Z tej katastrofy nikt nie ocalał.

28 października 2002 Air China połączyła się z China National Aviation Corporation i China Southwest Airlines, by ostatecznie utworzyć wzmocnioną Air China.