OLT Express - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2011
Siedziba Gdańsk
Flota Airbus A319, Airbus A320, ATR 72 i ATR 42
Typ linii tanie linie
OLT Express
Linie lotnicze OLT Express
OLT Express powstało w 2011 roku w wyniku przejęcia przez Amber Gold, strategicznego inwestora, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair oraz Yes Airways.
OLT Jetair była linią lotniczą dotychczas oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu.

OLT Express łączy potencjał obydwu przewoźników w obszarze certyfikacji, floty, załóg, jak również sprawności operacyjnej umożliwiającej loty zarówno po Polsce, jak i na połączeniach zagranicznych.

Człon nazwy OLT pochodzi od niemieckiej linii lotniczej OLT, drugiej najstarszej w Niemczech, która także w 100% należy do Amber Gold.

Bilety na wszystkie rejsy są dostępne w trzech taryfach: ekonomicznej, elastycznej i dla biznesu. Taryfa ekonomiczna pozwala m.in. na zakup biletów w cenie 99 zł, które przewidziane są na połowę miejsc w samolocie przy każdym rejsie. Zakup biletu w taryfie elastycznej umożliwia bezpłatną zmianę terminu podróży. W taryfie dla biznesu można bezpłatnie zmienić dane pasażera i datę podróży nawet do 3 godzin przed wylotem. Ponadto niemowlęta i dzieci do 2. roku życia będą podróżować za darmo, a dzieci do 16 roku życia z 50 proc. zniżką.

Linia zapewnia bezpłatny przewóz 2 sztuk bagażu. Bagaż podręczny nie powinien przekraczać 8 kg, a rejestrowany 16 kg. Na pokładzie będzie również bezpłatny poczęstunek.

OLT Express dysponuje flotą składającą się z 7 samolotów odrzutowych typu Airbus A320 i A319 (mieszczących na pokładzie 180 i 156 pasażerów) oraz 7 samolotów turbośmigłowych ATR 72 i ATR 42 wyposażonych w 68 i 46 miejsc.