Mandarin Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1991
Centrum lotnicze Lotnisko Taipei Songshan
Siedziba Lotnisko Kaohsiung
Program frequent-flyer Dynasty Flyer
Alianse SkyTeam
Flota Embraer 190AR, Embraer E-190S, Embraer E-195, Airbus A340, Boeing 747
Typ linii linie regularne
Mandarin Airlines
Linie lotnicze Mandarin Airlines
Tajwańskie linie lotnicze z siedzibą w Tajpej. Należą do China Airlines, obsługują połączenia regionalne, krajowe oraz czartery. Głównym hubem jest port lotniczy Tajpej. Linia Mandarin Airlines została założona w dniu 1 czerwca 1991 r. Pierwotnie projekt był wspólnym przedsięwzięciem China Airlines i Grupy Koos.Chińska nazwa Mandarin Airlines została zatem stworzona jako synteza znaków obu inwestorów. Na początku, Mandarin Airlines obsługiwała głównie bezpośrednie loty z Tajpej do Vancouver w Kanadzie, Australii, Sydney i Brisbane.
W dniu 31 października 1992 r. grupa China Trust pozbyła się swoich dotychczasowych inwestycji w Mandarin Airlines, zamieniając w ten sposób liniię lotniczą w jednoosobową spółkę China Airlines.
8 sierpnia 1999 r., Mandarin Airlines połączyło się z grupą Formosa Airlines, która obsługiwała głównie krajowe trasy. Dlatego też Mandarin Airlines uruchomiło regionalny krótkodystansowych trasy międzynarodowe i krajowe.
Od samego początku, Mandarin Airlines kładło duży nacisk na bezpieczeństwo lotów i komfortową obsługę lotu. Wynikiem tych starań było otrzymanie w 1992 tytułu ?sumiennego przewoźnika? od australijskiego Zarządu Lotnictwa Cywilnego . W kwietniu 1996 roku linia otrzymała pierwszy certyfikat ISO-9002 do służby w Tajwanie.

Znakiem biznesowym Mandarin Airlines jest orzeł Tung Ching Hai ze starej chińskiej legendy. Zgodnie z opisem w "Annals of Rehol" Hai Tung Ching był największym z orłów, jego istnienie stwierdzono w dolnym strumieniem Hei długiej rzeki. Celem wyboru złotego orła Hai Tung Ching na logo firmy, jest podkreślenie, że raz podjętym lotem, przelecimy tysiące mil.

W lutym 2002 roku, Mandarin Airlines wprowadziła trzy nowe samoloty Boeing 737-800.

Obecnie linia poza trasami wewnątrz kraju, obsługuje przeloty między Tajwanem a Chinami, Japonią, Malezją, Koreą, Filipinami i Wietnamem.