Germanwings - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1997
Centrum lotnicze Berlin Schönefeld Airport, Dortmund Airport, Hanover Airport, Stuttgart Airport
Siedziba Kolonia Bonn Airport
Program frequent-flyer Boomerang Club
Flota Airbus A319-112, Airbus A319-132
Typ linii tanie linie
Germanwings
Linie lotnicze Germanwings
Linie lotnicze Germanwings to jedne z największych tak zwanych tanich przewoźników w Niemczech. Siedziba zarządu znajduje się w Kolonii - Konrad-Adenauer-Flughafen, a główne porty lotnicze to lotnisko w Kolonii oraz w Stuttgarcie - Flughafen Stuttgart, Berlinie - Flughafen Berlin-Schönefeld, w Hamburgu - Hamburg-Fuhlsbüttel Airport oraz w Dotmundzie - Hamburg-Fuhlsbüttel Airport. Historia tego przewoźnika rozpoczyna się w 1997 roku od utworzenia Eurowings Flug GmbH przemianowanego na Germanwings w październiku 2002 roku. Ważnym wydarzeniem w dziejach tych linii było ich przejęcie przez Lufthansę, które nastąpiło 1 stycznia 2009 roku. Już od czasu powstania, Germanwings prężnie rozwijał działalność, zwiększając siatkę połączeń oraz flotę stając się jednym z ważniejszych konkurentów dla czołowych tanich przewoźników europejskich.

Obecnie Germanwings obsługuje połączenia do takich państw jak Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Macedonia, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania oraz Polska (Kraków i Warszawa). Wyloty z Kolonii odbywają się w liczbie 57, ze Stuttgartu Germanwings oferuje 38 kierunków, z Berlina 9, z Hamburga 6, a z Dormundu 4 destynacje. Oprócz lotów bezpośrednich liniowiec ten ma w ofercie wiele przelotów łączonych z przesiadką, co wyróżnia tego przewoźnika wśród innych low-costów. Niektóre kierunki są obsługiwane regularnie przez cały rok, inne tylko sezonowo. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym klientom Germanwings stosuje taryfy FlexPlus umożliwiające pasażerom dokonanie bezpłatnych zmian lub anulacji biletów nawet na 30 minut przed odlotem oraz rezerwację miejsc w samolocie i bezpłatny przewóz bagażu rejestrowanego.

Na flotę linii Germanwings składa się 27 maszyn typu Airbus A319-112 oraz A319-132 mogących przewieźć do 156 pasażerów, którym w podróży asystuje personel lotniczy liczący łącznie 757 osób. Poszycie samolotów Germanwings pomalowane jest kolorem srebrnym, z żółtym ogonem oraz oddzielającym go od kadłuba pasem koloru brązowego. Logo firmy umieszczone jest zarówno na ogonie jak i na całej długości każdej maszyny. Linie te aktywnie uczestniczą w promowaniu niemieckich miast czemu dają wyraz przemalowując swoje samoloty na różne barwy i umieszczając nazwę polecanego przez Germanwings miasta.