Centralwings - bilety lotnicze

Centralwings
Linie Centralwings dysponują najpopularniejszymi na świecie samolotami pasażerskimi Boeing 737 w dwóch typach: Boeing 737 300 i Boeing 737 400.

Najpopularniejszy na świecie typ samolotu pasażerskiego - Boeing 737, zabiera na pokład 145 (typ 737-300), 147 lub 162 pasażerów (dwie wersje Boeinga 737-400). Samolot osiąga maksymalny pułap lotu na wysokości 11.280 metrów.

W roku 2005 loty będą się odbywały pięcioma takimi samolotami, a do roku 2010 flota powiększy się do 15.

Samoloty Centralwings są serwisowane w certyfikowanej bazie technicznej PLL LOT SA, która posiada duże doświadczenie w obsłudze floty typu Boeing.

Samoloty użytkowane przez Centralwings są wyposażone we wszystkie urządzenia techniczne wymagane przepisami oraz wiele dodatkowych elementów podnoszących bezpieczeństwo nawigacji w powietrzu - większość parametrów lotu samolotu jest ciągle rejestrowana przez urządzenia typu QAR (Quick Access Recorder). Ich odczyty są monitorowane i analizowane w celu wychwycenia nawet najmniejszych odstępstw od założonych standardów bezpieczeństwa i komfortu. System ten jest częścią polityki bezpieczeństwa ustanowionej i realizowanej w Grupie LOT.

Centralwings wykonuje operacje lotnicze do głównych portów europejskich, a także (w rozkładzie letnim) do miejsc gdzie dotąd tanie linie lotnicze nie latały. Wszystkie porty z których korzystają linie są odpowiednio wyposażone w naziemne pomoce nawigacyjne i urządzenia naprowadzające oraz wspomagane przez profesjonalne służby kontroli lotów.

Nad stanem technicznym floty Centralwings czuwają doświadczeni mechanicy lotniczy i specjaliści wchodzący w skład doświadczonego personelu naziemnego bowiem flota Centralwings jest serwisowana w certyfikowanym ośrodku w bazie PLL LOT SA, gdzie podlega także nadzorowi dyspozycyjnemu.