Wind Jet - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2003
Centrum lotnicze Catania-Fontanarossa Airport
Siedziba Catania, Włochy
Flota Airbus A319-100, Airbus A320-200
Typ linii tanie linie
Wind Jet
Linie lotnicze Wind Jet
Wind Jet S.p.A., zwane również Windjet to regularne i czarterowe linie pasażerskie z siedzibą we włoskiej miejscowości Catania. Linie utworzył w 2003 Antonino Pulvirenti w następstwie rozwiązania Air Sicilia, którymi zarządzał będąc jednocześnie właścicielem drużyny piłkarskiej Calcio Catania. Biorąc pod uwagę ilość pasażerów są to aktualnie czwarte włoskie linie, operujące kilkoma lotami krajowymi i kontynentalnymi, z głównego portu Catania-Fontanarossa Airport.

Aktualnie linie są własnością Finaria Group. Powstając miały na celu połączenie Sycylii z głównymi miastami Włoch i Europy. Dziś firma rozkwita, rozwijając bezustannie sieć połączeń. W maju 2009 roku Wind Jet został uznany za pierwszą włoską linię typu low-cost. Flota przewoźnika składa się z 13 maszyn Airbus (8 A320 i 5 A319). Ilość obsługiwanych pasażerów wzrosła z 150 tysięcy w 2003 roku do 3 milionów w roku 2010. Ponadto w ramach współpracy codeshare z Meridiana fly przewoźnik obsługuje krajowe trasy z lotnisk w Catanii i Palermo.

Nowa marka firmy wprowadzona w 2009 roku - Wind Jet Platinum Line, oferuje usługi skierowane do pasażerów biznesowych lub turystycznej elity. Celem nowej marki jest dostarczenie produktu wysokiej jakości po konkurencyjnej cenie. Flota składa się z dwóch małych samolotów Piaggio P180 mieszczących zaledwie 7 pasażerów. Są to obecnie najnowocześniejsze i najszybsze maszyny dostępne na rynku, łączące elegancję i komfort włoskiego stylu.

Poza licznymi trasami w obrębie Włoch, linie oferują połączenia z Egiptem, Czechami, Danią, Francją, Niemcami, a także z Rumunią, Rosją, Hiszpanią, Holandią, Ukrainą i Wielką Brytanią.