NIKI - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2003 Centrum lotnicze Vienna International Airport
Siedziba Schwechat, Wiedeń, Austria
Program frequent-flyer topbonus
Alianse współpraca z Air Berlin, oneworld
Flota Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Embraer 190
Typ linii tanie linie
NIKI
Niki Luftfahrt, znane również jako flyNiki, to rejsowe, częściowo tanie linie. Niki Lauda, były kierowca Grand Prix, został wyrzucony z Lauda Air w roku 2000 w konsekwencji polityki prowadzonej przez dyrekcję. W 2003, Niki Lauda wykupił działalność Aero Lloyd Austria i już w rok później linie zaistniały pod tymczasową nazwą flyNiki. Niki ogłosiły współpracę z Air Berlin w 2004 roku, określając ją jako pierwszy alians europejskich tanich linii, dzięki czemu znacznie poszerzył się zasięg i konkurencyjność linii. Przewoźnik jest współwłasnością Air Berlin (49,9%) oraz Niki Laudy. Do aliansu dołączyć mają z czasem rosyjskie linie S7, a w międzyczasie wszystkie 3 firmy przystąpią do aliansu oneworld - pełne oświadczenie zostało wydane w lipcu 2010 roku.

Ze swojej siedziby w Schwechat przy austriackim lotnisku w Wiedniu, linie obsługują przede wszystkim podróże biznesowe oraz nieliczne wypoczynkowe. Przewoźnik świadczy usługi czarterowe do miejscowości wypoczynkowych w Europie i Egipcie z Wiednia, Salzburga i Linz, także na rzecz tour operatorów. Niedawno dodano nowe loty na trasie Wiedeń - Sofia obsługiwane przez flyNiki. Między stolicami Austrii i Bułgarii linie oferują 2 loty dziennie w dni powszednie oraz 1 lot dziennie w weekendy.

CIEKAWOSTKA: Każdy samolot we flocie Niki posiada dodatkową nazwę od typu tańca, przykładowo Embraer 190 IHC to Bossanova, Airbus A321 LET to Heavy Metal a Airbus A320 LEB to Polka