SkyEurope - bilety lotnicze

SkyEurope
SkyEurope Airlines to największa firma, gwarantująca systematyczny transport lotniczy w Republice Słowackiej oraz pierwsza niskokosztowa spółka lotnicza w Europie Środkowej. SkyEurope Airlines, z bazami lotniczymi na lotniskach w Bratysławie, Koszycach i Budapeszcie, jest również pierwszym przewoźnikiem lotniczym w regionie środkowoeuropejskim, z filiami w dwóch krajach.

Centrala SkyEurope Airlines ma siedzibę w Bratysławie, gdzie firma korzysta z lotniska M. R. Štefánika, znajdującego się tylko 50 km od Wiednia. Oprócz tego SkyEurope korzysta z lotnisk Košické letisko w Koszycach i Ferihegy 1 w Budapeszcie. Będąc przewoźnikiem niskokosztowym z bazami w krajach niskokosztowych, firma przygotowana jest dołączyć do konkurencji w poszerzonej Unii Europejskiej.

SkyEurope Airlines prowadzi sieć 18 destynacji. Zapewnia kursy do Londynu, Paryża, Mediolanu, Wenecji, Berlina, Stuttgartu, Zurichu, Pragi, Splitu, Dubrownika, Zadaru i Koszyc i Warszawy Ceny biletów lotniczych są niższe albo porównywalne z cenami biletów autobusowych i kolejowych, jak też z cenami paliwa do samochodu osobowego.

Ceny biletu lotniczego w jedną stronę na dowolny lot zaczyna się bowiem już od 99 zł. Park lotniczy SkyEurope tworzą samoloty typu Boeing 737-500 dla 133 podróżnych, oraz samoloty typu Embraer 120ER dla 33 podróżnych. SkyEurope Airlines otrzymała certyfikaty AR-145 i JAR OPS 1, potwierdzające niezawodność i bezpieczeństwo jej usług. Eksploatację samolotu Boeing 737-500 zapewnia w Bratysławie KLM Engineering & Maintenance.

Do spółki dołączyły fundusze inwestycyjne z udziałem inwestorów strategicznych, takich jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, ABN AMRO oraz fundusze Unii Europejskiej.