Air Canada - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1937
Centrum lotnicze Toronto - Lester B. Pearson International, Calgary - International, Montreal - Pierre-Elliot-Trudeau International, Vancouver - International
Siedziba Toronto - Lester B. Pearson International
Program frequent-flyer Aeroplan Program
Alianse Star Alliance
Flota Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 767, Boeing 777, Canadair CRJ-100 Series, Embraer ERJ-170, Embraer ERJ-190
Typ linii linie regularne
Air Canada
Linie lotnicze Air Canada
Air Canada, wraz ze swoją linią regionalną, Air Canada Jazz, oferuje rejsy rozkładowe i czarterowe zarówno pasażerskie, jak i towarowe, do ponad 150 miast, pakiety turystyczne w ponad 90 miejscach, a także usługi serwisowe, handlingowe i szkoleniowe dla innych przewoźników.

Dzięki konsekwentnie prowadzonej strategii, opartej na bezpieczeństwie pasażerów, doskonałości technicznej i najwyższych standardach obsługi klienta flagowy przewoźnik kanadyjski jest uważany za jednego z liderów globalnego rynku transportowego.

Air Canada otrzymała tytuł najbezpieczniejszej linii lotniczej świata w zestawieniu, sporządzonym przez niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa lotniczego analiza 10 najważniejszych kryteriów w tym zakresie obejmowała 500 linii lotniczych z całego świata.

W przeprowadzonej w 2002 roku ankiecie wśród najczęściej podróżujących pasaże-rów, Air Canada została uznana za najlepszą linię na kontynencie północnoamerykańskim.

Program Air Canada dla często podróżujących pasażerów, AEROPLAN, przez 2 kolejne lata (2002 i 2003) był wybierany najlepszym tego typu programem na świecie; w roku 2003 także strona internetowa Air Canady została uznana za najlepszą w branży.

W roku 1999 Air Transport World Magazine uznał Air Canada za linię lotniczą o najlepszym serwisie pasażerskim na świecie, wreszcie czytelnicy magazynu Business Travel International uznawali Air Canada za swoją ulubioną linię do Kanady nieprzerwanie przez ostatnich 10 lat.

Poprzednik Air Canada, Trans-Canada Airlines (TCA), odbył swój pierwszy lot 1 września 1937 roku - w 50-minutowym locie z Vancouver do Seattle Lockheed 10A przewiózł 2 pasażerów i pocztę.

W 1964 r. TCA były już narodową linią kanadyjską, nazwa przewoźnika została zmieniona na Air Canada. Pełna prywatyzacja linii została zakończona w r.1989. W roku 2000 Air Canada przejęła drugiego przewoźnika na rynku kanadyjskim, Canadian Airlines International, w ten sposób stając się dziesiątą linią pasażerską na świecie.