LTU - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1955
Centrum lotnicze Dusseldorf International Airport , Munich International Airport
Siedziba Dusseldorf, Niemcy
Program frequent-flyer topbonus
Alianse oneworld
Flota Airbus A320, Airbus A330-200, Airbus A330-300
Firmowy slogan First Comfort (Komfort przede wszystkim)
Typ linii linie regularne
LTU
LTU (LuftTransport-Unternehmen) to linie lotnicze z siedzibą umiejscowioną w niemieckim Dusseldorfie. Linie rozpoczęły działalność w roku 1955 i swego czasu obsługiwały bardzo popularne trasy do USA, Pekinu i Szanghaju. Linia oferowała regularne loty na trasach średniego i dalekiego zasięgu, oraz usługi czarterowe.

W marcu 2007 roku, LTU zostały w pełni wykupione przez Air Berlin, dzięki czemu utworzono czwarte, pod względem natężenia ruchu, linie w Europie. Przejęcie pokierowane było zamiarem rozwoju w segmencie lotów długodystansowych oraz zyskania przewagi na lotnisku Dusseldorf.

CIEKAWOSTKA: 1 maja 2007 roku LTU obsługiwało pierwszy Turystyczny Lot nad Arktykę i Biegun Północny z Europy kontynentalnej, dla klienta czarterowego - Deutsche Polarflug. Lot trwał 12 godzin i 55 minut, Airbus A330-200 mając na pokładzie 283 pasażerów poleciał z Dusseldorfu przez Norwegię, Svalbard, Biegun Północny, wschodnią Grenlandię oraz Islandię z powrotem do Dusseldorfu.

Jeszcze do niedawna LTU korzystała z własnej nazwy dla lotów wakacyjnych, jednak aktualnie wszystkie loty opatrzone są logo Air Berlin. Główne porty to Dusseldorf i Monachium, a od 2007 roku także Berlin-Tegel wykorzystywany wyłącznie do lotów długodystansowych (Bangkok, Punta Cana, Varadero).