Lotnisko Reykjavik International Airport

Lotnisko Reykjavik International Airport
Keflavìk International Airport
235 Keflavíkurflugvöllur,
Iceland
Tel.: +354 425 0600
Fax +354 425 0610

Lokalizacja:

Lotnisko Keflavik International Airport położone jest około 50 km na południowy zachód od stolicy Islandii, Reykjaviku. Jest to główne międzynarodowe lotnisko Islandii.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Droga na lotnisko z centrum Reykjaviku jest bardzo dobrze oznakowana. Dojazd samochodem jest stosunkowo łatwy i zajmuje około 40 minut. Jadąc z Rejkjaviku należy kieować sie na zachód drogą nr 41.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje sie przed hala przylotów, lotnisko obslugiwane jest przez dwie firmy taksówkarskie: Hreyfill Bæjarleiðir i A-Stöðin. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Autobusy: Z lotniska do centrum Reykiawiku można dostać się autobusami linii Flybus, które odjeżdżają do miasta 35-40 minut po każdym przylocie, a podróż trwa około 45 minut. Autobusy te zatrzymują się na dworcu BSÍ Bus Terminal, skąd możliwe są transfery do hoteli, krajowego portu lotniczego i innych lokalizacji. Pasażerowie którzy chcą skorzytać z tych autobusów w drodze powrotnej, powinni zarezerwować bilety w swoim hotelu na dzień przed wylotem. więcej informacji dostępne na stronie, www.flybus.is.

Parkingi:

Na lotnisku dostepny jest parking krótko i długoterminowy. W pobliżu terminali usytuowany jest także parking kryty Alex Inside Parking www.alex.is. Więcej informacji na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy: Avis, Hertz, Europcar, Budget.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji turystycznej znajduje się w hali przylotów, tel. +354 425 0330.