Lotnisko Bahrain International Airport

Lotnisko Bahrain International Airport
Bahrain International Airport
P.O Box 586,
Manama Kingdom of Bahrain
Bahrajn (Bahrain)
Tel.: +973 17339339

Lokalizacja:

Lotnisko Bahrain International Airport położone jest w mieście Al- Muharraq, okolo 6 km na północ od stolicy Bahrain - Manama. Jest to jedyne lotnisko w Bahrajnie, niewielkiem państwie położonym w Azji na archipelagu w Zatoce Perskiej.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z lotniska do centrum Al-Muharraq prowadzi droga Al Hidd Hwy. Orientacyjny czas przejazdu wynosi 5 minut. Do stolicy- Manama można dojechać kierując sie tą samą drogą, następnie należy obrać trasę Sh Hamad Causeway, która zaprowadzi nas do drogi (Palace Ave)- prowadzącej do centrum Manama. Czas przejazdu z lotniska do centrum Manama powinien wynieś około 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuz przy terminalu głównym, jednak Ci taksówkaże zreguły zawyzają ceny przejazdu, dlatego też zaleca się zamawianie taksówek z korporacji, które to mają ustalone ceny za przejazd.
Cennik:
Muharraq 5 BD (Dinar Bahrajnu)
Manama 6 BD
Saar 10 BD
Riffa 12 BD
Zallaq/F1 15 BD
Więcej informacji na stronie: http://www.bahrainairport.com/bia/taxi.htm.

Parkingi:

Przed terminalem głównym znajduje się parking długo i krótkoterminowy. Parking dostępny jest przez 24 h na dobę. Płatność tylko gotówką.
Cennik:
Pierwsze 20 Minut - darmowe
Pierwsze 6 godzin - BD 0.200/godz.
Powyżej 6 godzin - BD 0.100/godz.
1 Dzień - BD 3.000
Powyżej 1 dnia - BD 1.500/dzień

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów m. in. następujących firm: Avis, Sixt, Budget, Europcar, Hertz, Hanco.