Lotnisko Lima Callao Jorge Chávez International Airport

Lotnisko Lima Callao Jorge Chávez International Airport
Callao - Jorge Chávez International Airport
Avenida Elmer Faucett, s/n Callao,
Apartdo 680
Lima-Callao, 100
Peru
Tel.: +511 517 3100

Lokalizacja:

Lotnisko Jorge Chávez International Airport znajduje się w Callao około 10km od centrum Limy i 17 km od Miraflores.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Limy na lotnisko, należy kierować się w stronę ulicy E Faucett Avenue i podążać za znakami. Lotnisko znajduje się ok. 10 km na północny-zachód od centrum Limy, a dojazd jest bardzo prosty i szybki, gdyż prowadzi przez drogę szybkiego ruchu.

Transport publiczny:

Taxi: W hali przylotów znajdują sie stanowiska przedstawicieli róznych firm oferujących przewozy taksówkami. Zalecane jest aby korzystać z tych właśnie firm (CMV, Mitsui, Green Taxis - Taxis Verde). Koszt przejazdu do centrum Limy kształtuje się na poziomie 10-15 USD.
Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem. Do/z centrum Limy dojeżdżają prywatne minibusy i autobusy hotelowe, które zatrzymują się wzdłuż głównych ulic (Abancay, Tacna i Wilson avenues). Więcej informacji można znaleść na stronie www.supershuttleairport.com. Dostępna jest równiez komunikacja miejska, ale nie jest ona polecana, głównie dlatego, że kierowcy nie mówią po angielsku, a autobusy nie dojeżdzają do samego lotniska.

Parkingi:

Parking znajduje się przed terminalem głównym lotniska. Lotnisko dysponuje parkingami długo i krótkoterminowymi. Pierwsze 10 minut parkowania jest darmowe. Parking obsługiwany jest przez firmę Los Portales Estacionamientos SAC (www.losportalesestacionamientos.com).

Wynajem samochodów:

Stanowiska wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów międzynarodowych. Do dyspozycji pasażerów są firmy Hertz, Budget, Dollar

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej znajdują się na lotnisku w hali głównej. Obsługa może udzielic informacji na temat lotów, usług i udogodnień dostępnych na lotnisku, a także informacji turystycznej.