Lotnisko Murcia Airport San Javier

Lotnisko Murcia Airport San Javier
Aeropuerto de Murcia – San Javier
Ctra. del Aeropuerto, 30720
Santiago de la Ribera / Murcia
Hiszpania
Tel.: +34 968 172 000
Fax: 968 172 033

Lokalizacja:

Lotnisko Murcia położone jest 45 km na południowy wschód od miasta Murcia i około 3 km od malej miejscowości San Javier, pomiędzy głównymi ośrodkami turystycznymi Costa Blanca, Mar Menor i Torrevieja.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Murci na lotnisko należy kierować się na południe drogą A- 30, a następnie po przejechaniu około 26 km należy skręcić w lewo, na droge numer C-3319 w kierunku San Javier. Orientacyjny czas podróży wynosi około 50 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed halą przylotów. Podróż do Murci to koszt około 50 euro, do Alicante 95 euro, do Torrevieja 35 euro i do La Manga około 50 euro. Więcej informacji dostępne pod numerem tel.: +34 968 573 300.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się tuż przed terminalem głównym. Z lotniska autobusy kursują do Santiago de la Ribera, gdzie pasażerowie mogą znaleźć inne środki transportu, które dowiozą ich do Campoamor, Cartageny, Murci i Alicante.

Parkingi:

Dla pasażerów dostępny jest parking, który może pomieścic około 500 samochodów. Parking ten zlokalizowany jest tuż przed termianlem głównym. Pierwsze 30 minut parkowania jest darmowe.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są nastepujące firmy oferujące wynajem samochodów: AurigaCrown, Avis, Centauro, Europcar, Goldcar Rental, Solmar.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów.