Lotnisko Santiago Arturo Merino Benitez International Airport

Lotnisko Santiago Arturo Merino Benitez International Airport
Aeropuerto de Santiago (Arturo Merino Benítez International Airport),
Casilla 79 Correo Aeropuerto Internacional,
Santiago,
Chile
Tel.: +56 (0)2 690 1752/3.

Lokalizacja:

Port lotniczy Aeropuerto de Santiago położony jest w miejscowości Pudahuel, około 25 km na północny zachód od stolicy Chile - Santiago.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się 25 km na północny zachód od Santiago de Chile. Aby dojechać z centrum santiago na lotnisko nalezy kierowac sie na północ drogą Av Américo Vespucio Sur, trasa dojazdu na lotnisko wyglada następująco: Av Américo Vespucio Norte, Av Américo Vespucio, Autopista Vespucio Norte Express, Camino Miraflores, Camino A Lampa, Port lotniczy Santiago de Chile. Orientacyjny czas przejazdu wynosi 35 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuz przed termianlem lotniksa. zaleca się korzystannie z usług firm taksówkarskich licencjonowanych przez lotnisko (spis licencjonowanych korporacji taksówkarskich dostępny na stronie głównej lotniska).

Autobusy: Na lotniksu dostępne są zarówno autobusy komunikacji miejskiej jaki małe minibusy. TurBus (tel.: (56 2) 601 9573; www.turbus.cl) zatrzymuje się na następujących stacjach: Los Héroes Metro Estation, Estación Central Metro Estation, Universidad de Santiago Metro Estation, Las Rejas Metro Estation, Pajaritos Metro Estation. CentroPuerto
(tel.: (56 2) 601 9883); zatrzymują się na następujących stacjach: Los Héroes Metro Estation, Estación Central Metro Estation, Universidad de Santiago Metro Estation, Las Rejas Metro Estation, Pajaritos Metro Estation.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów dostępne są parkingi krótko i długoterminowe, w sumie na lotnisku jest ponad 4000 mijesc parkingowych, z czego niektóre są zadaszone. Do parkingów długoterminowych, położonych w pewnej odległości od lotniska kursują minibusy.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut następujacych firm: Alamo, Avis, Budget, Econorent, Hertz, Rosselot.

Informacja lotniskowa:

Do dyspozycji pasażerów dostępne są dwa punkty informacji lotniksowej (tel: (02) 690 1752/3), pierwszy znajduje się na pierwszy piętrze w Hali Przylotów, drugi na trzecim piętrze w Hali Odlotów. Punkt informacji turystycznej zlokalizowany jest w Termianlu Międzynarodowym.