Lotnisko Phnom Penh International Airport

Lotnisko Phnom Penh International Airport
Phnom Penh International Airport
National Road No. 4
Pochentong
Phnom Penh
Cambodia
Tel.: 00855 (0)23 890 890

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Phnom Penh jest największym lotniskiem w Kambodży i znajduje się 7 km na wschód od stolicy Kambodży, Phnom Penh.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Wyjeżdżając z miasta Phnom Penh należy jechać ulicą Monireth Boulevard i kontynuować autostradą nr 5. Po około 6,6 km skręcić w prawo i lotnisko znajduje się na wprost.

Transport publiczny:

Autobus:
Nie ma żadnego połączenia z lotniska do miasta Phnom Penh.

Pociąg:
Z i na lotnisko nie kursują żadne pociągi.

Taxi:
Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Dojazd do każdego miejsca w centrum Phnom Penh kosztuje około 9 dolarów. Z lotniska do centrum miasta można dojechać również autorikszą zwaną tuk tukiem. Podróż tuk tukiem kosztuje od 5 do 7 dolarów.

Parkingi:

Na zewnątrz lotniska znajduje się 360 miejsc parkingowych na parkingu krótko-terminowym. Pierwsze pół godziny kosztuje 1,500 rielów, a każde następne pół godziny to 1,000 rielów. Parking jest czynny od 5:00 do ostatniego lotu danego dnia.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód tylko lokalnych firm (Car Rental Co. Ltd., Cambo Car Rental Service Co. Ltd., Sok Hour Car Rental Service Co. Ltd., Sao Vuthy Car Rental, Pisey Meas Car Rental Service). Firmy te wypożyczają samochody zazwyczaj z kierowcą. W całej Kambodży nie ma żadnych międzynarodowych firm wynajmu samochodów.