Lotnisko Colombo Bandaranaike International Airport

Lotnisko Colombo Bandaranaike International Airport
Bandaranaike International Airport
Katunayake,
Sri Lanka
Tel: 94 11 2252861
Fax: 94 11 225 9435

Lokalizacja:

Lotnisko Bandaranaike znajduje się w Katunayake, 35 km na północ od Kolombo na Sri Lance. Port lotniczy Bandaranaike jest główną bazą narodowych linii lotniczych Sri Lanki - SriLankan Airlines oraz tanich linii lotniczych Sri Lanki - Mihin Lanka.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do Kolombo prowadzi autostrada A3.

Transport publiczny:

Autobus:
Podróż autobusem z lotniska do Kolombo to najtańsza forma transportu do miasta, ale jednocześnie dość czasochłonna i może być męcząca, gdyż autobusy są często przeładowane. Z lotniska do Kolombo Fort kursuje autobus linii 187. Na przystanek tej linii autobusowej dojeżdżają co około 15 minut lotniskowe autobusy. Przejazd autobusem nr 187 do stacji Kolombo Fort kosztuje 40 rupii. Kierowca może pobierać od turystów opłatę dodatkową za bagaż. Podróż do Kolombo Fort zajmuje od jednej godziny i 15 minut do dwóch godzin. Autobus zatrzymuje się w większych miastach po drodze do Kolombo.

Pociąg:
Stacja kolejowa znajduje sie niedaleko lotniska. Podróż w jedną stronę pociągiem z lotniska Bandaranaike do Kolombo kosztuje 1,500 LKR (rupii lankijskich).

Taxi:
Taksówki lokalne (mini van): W hali przylotów znajdują się biura przedstawicieli lokalnych sieci taksówek. Oferują one mini vany bez klimatyzacji, ale przejazd taką taksówką kosztuje o jedną trzecią mniej niż taksówkami oferowanymi przez hotele. Taksówki lokalne są skierowane głównie dla ludności miejscowej, więc obsługa danej firmy taksówek może namawiać turystów do skorzystania z taksówek hotelowych znajdujących sie przed lotniskiem.
Taksówki hotelowe: Większość hoteli cztero- i pięcio- gwiazdkowych ma swoje stanowiska taksówek zaraz przy wyjściu z hali przylotów. Taksówki te posiadają klimatyzację, a przejazd do Kolombo Fort kosztuje od 2,800 LKR.

Parkingi:

Przy lotnisku znajdują się 2 niezadaszone parkingi. Parking terminalowy, znajdujący się bliżej lotniska, pomieści do 400 pojazdów. Oddalony od niego o 300 metrów drugi parking jest większy i tańszy. Informacje na temat parkingów przy lotnisku można uzyskać pod numerem telefonu: (0094) 11 225 2861.

Wynajem samochodów:

Większość firm oferuje wynajem samochodów wraz z kierowcą. Firmy oferujące samochód bez kierowcy to między innymi Abans lub Nambo.