Lotnisko Accra International Airport

Lotnisko Accra International Airport
Accra (Kotoka International Airport)
Airport Road, Accra North,
Ghana
Tel. : (233) – (21) - 761009
Fax : (233) – (21) - 761016
operations@ghanaairports.com.gh

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Accra - Kotoka International Airport położony jest 12 km na północny wschód od centrum Accra. Jest to największe lotnisko w Ghanie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać z centrum Accry na lotnisko należy kierować się na północny wschód drogą Independence Ave, która następnie przechodzi w drogę Liberation Rd, po przejachaniu okolo 2 km należy na rondzie zjechać zjadem nr 1 w Giffard Rd i następnie skręcić w lewo w drogę Burma Camp Main Rd, która bezpośrednio prowadzi do lotniska.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki to jedyny publiczny środek transportu dostępny na lotnisku Accra. Postój taksówek znajduje się w pobliżu parkingu nr 2, niedaleko wyjścia z hali przylotów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów jest parking czynny 24 h na dobę, który może pomieścić 1000 samochodów osobowych. Pierwsza godzina parkowania kosztuje około 1,2 $.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku, przed hala przylotów znajdują się stanowiska firm oferujących wynajem aut, są to m. in.: Avis, Budget Rent-A-Car, Europcar.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w haliu przylotów. Można tam znaleźć również punkt informacji turystycznej.