Lotnisko Timisoara International Airport

Lotnisko Timisoara International Airport
International Airport Timisoara "Traian Vuia"
str. Aeroport, nr.2
307200 Ghiroda - Timiş
O.P. 7 C.P. 1375
Romania
Tel.: +40 256 493639
office@aerotim.ro

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Aeroportul Internaţional Timişoara "Traian Vuia" położony jest 12 km na północny wschód od centrum Timisoary. Jest trzecim, co do wielkości lotniskiem w Rumunii, w regionie Banat blisko granicy serbskiej i węgierskiej. Lotnisko to posiada 1 terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd na lotnisko możliwy jest poprzez drogę numer E70. Lotnisko znajduje się na północny - wschód od Timisoary, w pobliżu miasta Ghiroda. Orientacyjny czas podróży z Timisoary na lotnisko wynosi około 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed hala przylotów. Można również zamówic taksówkę na lotnisku w punkcie informacji. Więcej informacji dostepne pod numerem telefonu: +40 256 386005.

Autobusy: Autobus lini numer 4 łączy lotnisko z centrum Timisoary. Orientacyjny czas podrózy wynosi około 20 minut. autobusy te kursuja w godzinach od 5:30 do 23:00. Bilety mozna zakupić na lotnisku przy stoisku sprzedaży biletów, które znajduje się w Terminalu Krajowym.

Parkingi:

Na lotnisku przed terminalem znajdują się miejsca parkingowe. Na parkingu P1 może pomiescić się 285 samochodów osobowych, a na parkingu P2 316. Pierwsze 15 minut postoju jest za darmowe. Szczegółowe informacje co do opłat parkingowych znajdują się na stronie glównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Stanowiska poszczególnych firm oferujących wynajem samochodów znajdują się w hali głównej lotniska. Do dyspozycji pasażerów są m.in.: Avis, bavaria, Hertz, Budget, Europcar i Sixt, City Car, Thrifty, Api Rent, Autonom.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali głównej lotniska. Można tam uzyskać informacje na temat rozkładu lotów, a także o wszelkich usługach i udogodnieniach dostępnych na lotnisku, tel.: +40 256 493639.