Lotnisko Tel Aviv Ben Gurion Airport

Lotnisko Tel Aviv Ben Gurion Airport
Ben-Gurion Airport
P.O. Box 7,
Ben-Gurion Airport, 70100
Israel
Tel.: 03-9752386
Fax: 03-9752387

Lokalizacja:

Port lotniczy Ben-Gurion Airport położony jest niedaleko miasta Lod, w odległości 15 km na południowy-wschód od Tel Awiwu i około 50 km od Jerozolimy. Lotnisko to zaliczane jest do najbardziej ruchliwych i dynamicznie rozwijających się lotnisk w Izraelu.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko to położone jest przy drodze numer 1, która łączy Tel Aviv z Jeruzalem. Na wschód od lotniska przebiegają dwie drogi ekspresowe nr 40 (Kfar Saba-Qetura) i nr 46 (Port lotniczy Tel Awiw-Ben Gurion-Tirat Jehuda). Orientacyjny czas podróży z Tel Aviv na lotnisko wynosi okoł 20 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się w terminalu 3 na poziomie "G". Taksówki dostępne są przez 24 h na dobę. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się na drugim piętrze, niedaleko bramiki nr 21, 23 i 24. Autobusy firmy Egged Co - operative, nr 423, 945 i 947 kursują do Jerozolimy i Haify. Przystanek dla tych autobusów znaduje się naprzeciwko głównego placu lotniska, w pobliżu parkingu 1. Do dyspozycji pasażerów są autobusy nr: 475 (Tel Aviv), 222 (Dworzec Kolejowy Tel Aviv- Północ). Linia nr 5 przewozi pasażerów między lotniskiem a Airport City. Dodatkowo na lotnisku dostępne są regionalne linie autobusowe innych przewoźników kursujące na następujacych trasach: linie Superbus: lotnisko - Shoham; linie Connex: lotnisko - Midi'in; linie Metropolin: lotnisko - Be'er Sheeva; linie Connex nr 330: lotnisko - Ashdod. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Kolej: W Terminalu 3 na poziomie "S" znajduje się stacja kolejowa Ben Gurion Airport, której pociągi odjeżdzają do anstępujących miejscowości: Nahariji, Hajfy, Tel Awiwu i Modi'in. Ze stacji kolejowej Tel Aviv dojazd koleją na lotnisko trwa ok. 20 min. Więcej informacji dostępne na stronie: www.rail.co.il.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów są parkingi krótko i długoterminowe. Parking krótkoterminowy posiada 2000 miejsc parkingowych, z czego 1750 jest zadaszonych. Na parkingu długoterminowym może pomieścić się 400 samochodów osobowych. Parking czynny jest przez 24 h na dobę. Szczegółowe informacje dostępne na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut nastepujących firm: Avis, Budget, Eldan, Europcar, Hertz i Sixt.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej znajdują się na obu temrinalach w hali przylotów i są czynne przez 24 h na dobę.