Lotnisko Doha International Airport

Lotnisko Doha International Airport
Doha International Airport
PO Box 24659
Doha
Qatar
Tel.: 974 4462 2999
Fax: 974 4462 2044
diainfo@qatarairways.com

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się około 4 km na południowy wschód od centrum miasta Doha (Ad-Dauha) w Katarze. Lotnisko Doha jest jedynym portem lotniczym w Katarze, a loty międzynarodowe odbywają się do ponad 80 różnych kierunków na świecie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Wyjeżdżając z miasta Doha należy jechać ulicą Al Matar Street w kierunku południowo-wschodnim i podążać za znakami drogowymi kierującymi pasażerów na lotnisko. Alternatywnie można pojechać dalej na zachód i wtedy kierować się znakami drogowymi do portu lotniczego Doha.

Transport publiczny:

Autobus:
Terminale lotniska znajdują się bardzo blisko siebie i łatwo dojść z jednego terminala na drugi.
Liczne hotele z Doha (między innymi Sheraton, Marriott, Ritz, Carlton, Intercontinental czy the Four Seasons) oferują podróżnym trasport z lotniska do hotelu. Ich biura znajdują się na lotnisku w hali przylotów.

Mikrobus:
Z międzynarodowego portu lotniczego jest możliwa podróż mikrobusem do jakiegokolwiek wybranego miejsca w Doha, a koszt przejazdu mieści się w przedziale od 30 do 75 QR. Transport publiczny w Katarze jest bezpieczny i nie ma potrzeby zostawiania napiwków.

Taxi:
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem.

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się 900 miejsc parkingowych przed terminalem wylotów i przylotów i są przeznaczone dla parkujących do maksymalnie 60 dni. Ponadto przy lotnisku jest 350 miejsc parkingowych dla tych, którzy chcą korzystać z parkingu przez dłużej niż 60 dni. Koszt postoju na parkingu długoterminowym to około 2 QR za godzinę lub 45 QR za cały dzień.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku w Doha istnieje możliwość wypożyczenia samochodów firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Mustafawi, Prestige, Sixt oraz Thrifty.
Wynajęty samochód można prowadzić używając swojego międzynarodowego prawa jazdy tylko przez maksymalnie 7 dni, potem należy wyrobić sobie miejscowe prawo jazdy. W Katarze obowiązuje ruch prawostronny.