Lotnisko Malta International Airport

Lotnisko Malta International Airport
Malta International Airport plc
Luqa LQA 4000
Malta
Tel: (+356) 21249 600
Fax: (+356) 21249 563

Lokalizacja:

Port lotniczy Malta znajduje się około 8 km na południe od stolicy Malty Valletta, pomiędzy miastem Luqa a Gudja. Większość okolicznych mieszkańców nazywa go Lotniskiem Luqa.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać z centrum Valletty na lotnisko należy kierowac się na południowy zachód. Droga z Valletty na lotnisko jest bardzo dobrze oznakowana. Orientacyjny czas podróży wynosi około 17 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się w pobliżu terminala. Taksówki są do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę i do każdego miejsca na Malcie. Szczegółowy cennik opłat można znaleźć na stronie głównej lotniska.
Autobusy: Autobus to jeden z głównych środków komunikacji na wyspie. Autobus linii nr 8 łączy lotnisko z centrum Valetty, kursy odbywają się codziennie z częstotliwością co 20-30 minut na trasie: Lotnisko Malta, Floriana, Marsa, Paola, Tarxien, Ghaxaq Gudja, Vialetta dworzec autobusowy (stąd można dojechać do innych maltańskich miast). Podróż trwa około 30 minut. Przystanek autobusowy znajduje się przy terminalu. Więcej informacji dostępne na stronie: www.maltatransport.com.

Parkingi:

Na terenie portu lotniczego Malta znajduje się parking krótkoterminowy i długoterminowy. Pierwsze 10 minut parkowania jest bezpłatne. Cennik opłat parkingowych i pozostałe szczegółowe informacjie na temat parkingu dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajdują się satnowiska firm oferujących wynajem samochodów, są to m.in.: Hertz, Budget, Europcar, Avis, Sixt.

Informacja lotniskowa:

Główny punkt informacji lotniskowej znajduje się niedaleko punktu odpraw i czynny jest przez 24 h na dobę. Więcej informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +356 2124 9600.