Lotnisko Port Harcourt Airport

Lotnisko Port Harcourt Airport
Kaicon Express Way, PBM Sokara, Port Harcourt, Rivers State, NIGERIA
Tel.: +234 (0)84 231909

Lokalizacja:

Port Harcourt International Airport jest położony w odległości około 20 km na północ od centrum miasta i od znajdującego się tam Port Harcourt City Airport – mniejszego lotniska. Port składa się z pojedynczego terminalu z wyodrębnionymi częściami do obsługi lotów krajowych i zagranicznych.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska jest możliwy dojazd drogą krajową A231 z Port Harcourt w kierunku północnym. Ze stolicy kraju Abudży dojazd poprzez drogę A234 w kierunku zachodnim, która łączy się z autostradą A2 i z drogą krajową A231. Z największego nigeryjskiego miasta Lagos możemy dojechać do lotniska w Port Harcourt kierując się drogą A121 w kierunku wschodnim i wjeżdżając na autostradę A2 w Benin City.
Jest to trzeci co do wielkości port lotniczy w Nigerii i główny obsługujący południowo-wschodnią część kraju.

Transport publiczny:

Jedynym środkiem transportu publicznego dostępnym w okolicach portu są taksówki, które można znaleźć przed holem głównym. Ze względu na wysokie ryzyko porwania, nie zaleca się poruszania bez eskorty. Dużym obciążeniem są liczne korki uliczne i bardzo zły stan nawierzchni dróg. Nie zaleca się prowadzenia samochodu samemu.

Wynajem samochodów:

Na terenie portu nie znajduje się żadna wypożyczalnia samochodów.

Informacja lotniskowa:

Ciężko odnaleźć punkt informacyjny. Zazwyczaj znajduje się on po prawej stronie od wejścia do hali odlotów. System odpraw jest niejasny i należy upewniać się u pracowników obsługi lotniska, co do dalszych kroków. Nie ma tablic informacyjnych, często informacje napisane są odręcznie na kartce papieru. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sposób nadawania bagażu. Należy mieć nad nim całkowita kontrolę. Uwaga: przed wejściem do samolotu obowiązkowym jest wskazanie obsłudze i identyfikacja swojego bagażu, w przeciwnym razie nie zostanie on zabrany na pokład. W hali odlotów nie ma żadnych tablic z informacjami o odlotach, wszystkie komunikaty są podawane przez megafony. Przejście z hali odlotów do samolotu odbywa się pieszo pod kontrolą pracownika obsługi.
Port lotniczy nie dysponuje własną stroną internetową.