Lotnisko Taipei - Taoyuan International Airport

Lotnisko Taipei - Taoyuan International Airport
Toayuan 337, Tajwan
Tel.: +886 (0)3 3832001
Fax: +886 (0)3 3834801
Email: hydong@taoyuanairport.gov.tw

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w północnej części wyspy. Położone jest 40 km na zachód od Taipei, w mieście Dayuan. Jest drugim lotniskiem, obsługującym loty do i z miasta Taipei. Lotnisko posiada 3 terminale.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Od Taipei należy dojechać drogą Nankeng Road na południowy zachód. Na skrzyżowaniu przed Dayuan, należy skręcić w prawo.

Transport publiczny:

Przy lotnisku znajdują się postoje taksówek. Należy korzystać z usług licencjonowanych przewoźników. Autobusy dostępne na lotnisku, dowożą podróżnych do centrum miasta oraz na dworzec kolejowy w Taipei. Czas przejazdu to około 40 min, odjazdy co 15-20 min. Trasy autobusów obejmują także pobliskie miasta: Taoyuan, Chungli, Taichung. Bilety można nabyć zarówno u kierowcy, w punkcie sprzedaży biletów na lotnisku oraz na peronach autobusowych.

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się parking na dwóch kondygnacjach podziemnych, na parterze, po wschodniej i zachodniej stronie Terminala 1 (tel.: 03 398 2160) i 2 (tel.: 03 393 1999). Parking przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za pierwsze 30 min. postoju nie jest pobierana opłata.

Wynajem samochodów:

Przedstawicielstwa firm wynajmujących samochody, znajdują się w hali przylotów obu terminali.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacyjne oraz informacja dla turystów, znajdują się w obu terminalach.