Lotnisko Manila - Ninoy Aquino International Airport

Lotnisko Manila - Ninoy Aquino International Airport
MIAA Administration Building, NAIA Complex, Pasay City, Manila 1300, Filipiny
Tel.: +63 (0)2 8771109
Email: gmo@miaa.gov.ph

Lokalizacja:

Lotnisko znajduje się 7 km na południowy wschód od Manili. Posiada 3 terminale, pomiędzy którymi zapewniony jest transport.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Od południowego wschodu na lotnisko należy kierować się drogą S. Luzon, z której należy zjechać na Radial Road. Od północy, z centrum Manili, prowadzi droga Skyway. Z południowego zachodu, dojechać można trasą Manila – Cavite, biegnącą wzdłuż wybrzeża.

Transport publiczny:

Z lotniska do centrum miasta można dostać się metrem a także autobusem. Istnieje także połączenie kolejowe - Manila Light Rail Transit System (LRT) ale na przystanek kolei – Baclaran, trzeba dojechać ok. 2 km taksówką. Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Zaleca się korzystanie z licencjonowanych taksówek, z akredytacją departamentu turystyki oraz zamówienie po przylocie kursu, przy punkcie informacyjnym na lotnisku. Kurs do miasta może trwać od 30 min. do nawet 2 godzin, w zależności od pory dnia i natężenia ruchu i kosztuje od 6 do 8 $. Przy punktach rezerwacji hoteli w hali przylotów, można zamówić także bezpłatny przewóz do hotelu.

Parkingi:

Parkingi są dostępne przy wszystkich terminalach. Przy terminalu 1 znajdują się trzy parkingi – A, B i C oraz 2 parkingi dla VIP-ów. W sumie lotnisko dysponuje ponad 3.000 miejsc dla samochodów.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku, przy hali przylotów, znajdują się przedstawicielstwa następujących firm wynajmujących samochody: Avis, Hertz, National.

Informacja lotniskowa:

W hali przylotów i odlotów znajdują się punkty informacyjne. Kontakt także pod adresem: info@miaa.gov.ph.