Lotnisko Graz Airport

Lotnisko Graz Airport
Flughafen Graz Betriebs GmbH
8073 Feldkirchen
Österreich
Telefon: +43 (0) 316 29 02 - 0
Telefax: +43 (0) 316 29 02 - 81
Email: info@flughafen-graz.at

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z południa autostradą A9 należy skręcić na zjeździe na Kalsdorf, dalej jechać zgodnie z drogowskazami.

Jadąc z północy autostradą A9 należy skręcić na A2 (skrzyżowanie Graz-West – do Wiednia). Następnie zjechać z autostrady zjazdem Flughafen Graz – Feldkirchen.

Wyjeżdżając z miasta Feldkirchen drogą B67, z północy (Triester Straße) należy kierować się za drogowskazami a następnie skręcić w prawo, w kierunku lotniska.

Transport publiczny:

Taxi:

Postoje taksówek znajdują się przed budynkiem terminala.

Autobusy:

Autobusem komunikacji publicznej można wygodnie dojechać z Graz Hauptbahnhof (główna stacja kolejowa) przy Jakominiplatz do lotniska Graz. Przystanek autobusu znajduje się dokładnie przed budynkiem terminala.

Kolejowy:

Regionalne pociągi kursują pomiędzy Graz Hauptbahnhof i stacją Flughafen Graz-Feldkirchen. Lotnisko jest około 5 minut drogi od stacji. Na stacjach dostępne są wózki bagażowe.

Parkingi:

Na terenie lotniska Graz jest ponad 2200 miejsc parkingowych. Miejsca do parkowania są specjalne oznakowane.

Wszelka informacja oraz obowiązujące opłaty udziela firma obsługująca APCOA telefon: (+43) 316 29614. W biurze opłat APCOA, które znajduje się na drodze prowadzącej do wielopoziomowego parkingu można płacić kartami kredytowymi lub kartą bankową. Opłaty należy dokonać w biurze płatniczym przed wyjazdem. Dodatkowo płatności (karty kredytowe, bankowe, banknoty i monety) można dokonać za pośrednictwem trzech automatów płatniczych działających przez całą dobę.

W niebieskiej strefie znajduje się około 30 miejsc parkingowych, z których można bezpłatnie korzystać przez okres nie dłuższy niż godzinę (z voucherem na parkowanie).

Niezadaszone miejsca parkingowe w ilości ponad 1400 są bezpłatne na okres do 30 minut i znajdują się bezpośrednio przed budynkiem hali odlotów.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny dostępny na terenie sali odpraw po lewej stronie od wejścia

tel.: +43 (0)316 2902 – 0