Lotnisko Alexandria Borg El Arab

Lotnisko Alexandria Borg El Arab
Alexandria, Egipt
Tel.: +20 (0)3 4591486
Fax: +20 (0)3 4591484

Lokalizacja:

Międzynarodowe Lotnisko Borg El Arab znajduje się w odległości 34 kilometrów na południowy zachód od Aleksandrii.
Lotnisko posiada jeden terminal, który składa się z trzech poziomów. Na pierwszym poziomie znajdują się cztery punkty check-in i nadania bagażu. Kolejny poziom to miejsce służące do odprawy przylatujących podróżnych zarówno lotami miejscowymi jak i międzynarodowymi. W tym miejscu umieszczono biura administracyjne oraz biura linii lotniczych. Trzeci, najwyższy poziom został przeznaczony dla pasażerów odlatujących zarówno liniami krajowymi jak i międzynarodowymi. Tam też znajdują się trzy punkty biura imigracyjnego oraz poczekalnia dla VIP-ów.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Aleksandrii do lotniska, należy skorzystać z drogi Cair Alex Desert Road, która kieruje się w stronę południowo-zachodnią.

Transport publiczny:

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Czas podróży do Aleksandrii wynosi przeciętnie 45 minut. Należy targować się o cenę kursu i oczywiście ustalić ją przed podróżą. Kierowcy preferują płatność w dolarach, euro lub funtach brytyjskich i niechętnie zgadzają się na opłatę za kurs w funtach egipskich.
Na lotnisku jest możliwość wynajęcia limuzyny po wcześniejszym zgłoszeniu. Telefon kontaktowy do wypożyczalni 3M Car Rental & Limousine - tel.: 573 2944, telefon komórkowy: 012 325 0528. Do portu lotniczego dojeżdża autobus numer 555, który odchodzi spod dworca autobusowego El Raml Bus Station, znajdującego się tuż obok hotelu Sofitel Cecil. Do opłaty za kurs należy doliczyć opłatę za bagaż.

Parkingi:

Przed lotniskiem znajduje się parking krótko- i długoterminowy, mogący pomieścić około 350 samochodów.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zalecane jest korzystnie z wypożyczalni Car Travel Car Hire.