Lotnisko Paryż Beauvais Airport

Lotnisko Paryż Beauvais Airport
Aeroport Beauvais
Tille
60 000 Beauvais
La France
tel. +33 (0)3 44 11 46 90
fax: +33 (0)3 44 11 46 60
e-mail: service.clients@cci-oise.fr

Lokalizacja:

Miedzynarodowy Port Lotniczy Paris Beauvais położony jest w miejscowości Tille, która oddalona jest od centrum Paryża o około 85 km. Lotnisko to wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze. Paris Beauvais jest popularne w kontekście wypadów weekendowych. Lotnisko czynne jest w godzinach 06:30 do 23:30. Rocznie lotnisko obsługuje około 2 mln pasażerów. Na lotnisku jest 1 terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Paryża na lotnisko Paris Beauvais należy kierować się drogą Porte de la Chapelle w kierunku Lille, autostradą A1/E19. Następnie drogą numer N401 w kierunku Amiens/Beauvais. W Saint Denis należy kierować się na drogę N1 w kierunku Amiens (zjazd nr 15 Amiens). Lotnisko Beauvais Tille jest bardzo dobrze oznakowane. Orientacyjny czas podróży wynosi 1 godzina 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed wejściem do terminala głównego. Podróż z lotniska do centrum Paryża może kosztować: w dzień około 110 EUR, w nocy 150 EUR. Zaś przejazd taksówką do Beauvais w dzień kosztuje około 11 Euro w dzień i 15 Euro w nocy. Orientacyjny czas podróży z lotniska do centrum Paryża wynosi 1,5 h.
Autobusy: Pomiędzy lotniskiem, a Porte Maillot kursują regularne, płatne autobusy. Bilety można zakupić w punkcie sprzedaży biletów, w Hali Przylotów. Podróż autobusem do centrum Paryża trwa około 1,5 h. Szczegółowy rozkład jazdy i cennik dostepny na stronie głównej lotniska.
Kolej: Brak jest bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w centrum Beauvais, można tam dojechać taksówką. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów dostępny na stronie www.ter-sncf.com/picardie.

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się parking, który może pomieścić około 1900 samochodów. Parking podzielony jest na strefy P1, P2 i P3, najbliżej terminala znajduje się strefa parkowania P1. Szczegółowy cennik opłat parkingowych dostępny na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie aut następujących firm: Avis, UCAR, Europcar, Hertz, National i Sixt.

Informacja lotniskowa:

W Hali Przylotów znajduje się punkt informacji turystycznej i lotniskowej. Można tam uzyskać informacje na temat rozkładu lotów, a także dostępnych środków transportu. Wszelkie informacje na temat lotniska dostępne są również pod nr tel. : +33 (0)3 44 11 19 59.