Lotnisko Quito Mariscal Sucre International Airport

Lotnisko Quito Mariscal Sucre International Airport
Lotnisko Mariscal Sucre International Airport
Amazonas Av. and de La Prensa Av.
Mariscal Sucre International Airport
International Departure
Third floor
Quito
Ecuador
PO BOX: 17 10 7032
Tel.: +593 (0)2 2944 900 wewn. 2608.

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się około 5 km na północ od centrum Quito, stolicy Ekwadoru. Lotnisko składa się z jednego terminala podzielonego na część międzynarodową i krajową. Terminale są połączone przejściem dla pieszych. Lotnisko w Quito jest jednym z największych portów lotniczych w Ekwadorze i jednym z najwyżej położonych lotnisk na świecie. Port lotniczy Mariscal Sucre znjaduje się w górach, a lądowanie na tym lotnisku jest bardzo spektakularne.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko Mariscal Sucre znajduje się bardzo blisko centrum miasta Quito. Jadąc z centrum Quito na lotnisko należy się kierować na północny wschód drogą 10 de Agosto. Następnie należy zjechać w De La Pransa Avenue, przy której znajduje się port lotniczy Mariscal Sucre.

Transport publiczny:

Taxi:
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Zaraz po wejściu do taksówki należy się upewnić czy taksometr jest włączony. Taksówki przy lotnisku są 2 -3 razy droższe niż normalnie w Ekwadorze. Koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum Quito to około 8 dolarów. W razie możliwości pasażer powinien wcześniej się skontaktować ze swoim hotelem w Quito i poprosić o darmowy transfer taksówką z lotniska do hotelu.

Autobus:
Przejazd autobusem lub trolejbusem z portu lotniczego do Quito to najtańszy środek transportu. Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem.

Parkingi:

Przy lotnisku jest 325 miejsc parkingowych. Dostępne są parkingi krótko i długoterminowe.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodów następujących firm: Avis, Budget, Hertz, Localiza i Team oraz kilku lokalnych firm.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej znajdują się na lotnisku w halach odlotów krajowych i międzynarodowych.
UWAGA!!!
Pasażerowie odlatujący z lotniska w Quito mają obowiązek uiszczenia podatku wylotowego w wysokości około 45 dolarów. Podatek ten nie jest wliczony w cenę biletu! Opłaca się go w kasie lotniska w walucie amerykańskiej.