Lotnisko Bogota El Dorado International Airport

Lotnisko Bogota El Dorado International Airport
El Dorado International Airport
Bogota Airport
Aeronautica Civil
Apartado Aéreo: 151755
Bogota
Colombia
Tel: +57 (0)1 413 9500

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy El Dorado jest położony 15 km na zachód od stolicy Kolumbii,
Bogoty. Jest to jedyne lotnisko w Bogocie i jednocześnie największe lotnisko w Kolumbii. Port lotniczy Bogota - El Dorado jest głównym węzłem kolumbijskich narodowych linii lotniczych Avianca. Lotnisko składa się z 2 terminali pasażerskich: El Dorado (posiada część krajową i międzynarodową) oraz Puente Aéreo (przyjmuje tylko samoloty linii lotniczej Avianca). Pomiędzy terminalami często kursują autobusy.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się 15 km na zachód od centrum Bogoty. Podróż na lotnisko trwa około 30 minut, a droga z lotniska do centrum Bogoty jest prosta i bardzo dobrze oznakowana. Wyjeżdżając z lotniska należy wjechać w drogę C 26, która prowadzi aż do centrum Bogoty.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówkę można zamówić w terminalach w specjalnie przeznaczonych do tego budkach, z których pasażer powinien dostać wydruk z informacją ile zapłaci za dojazd do danego miejsca w Bogocie. Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Pasażer powinien z góry ustalić cenę z kierowcą. Podróż taksówką z lotniska do Bogoty kosztuje około 6 dolarów.

Autobus: Przed terminalami znajdują się przystanki autobusowe. Autobusy przestają kursować około godziny 20:00. Turystom radzi sie jednak, aby wcześniej ustalić ze swoim hotelem szczegóły transportu z lotniska do hotelu.

Parkingi:

Przy lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku istnieje możliwość wynajmu samochodów firm: Avis, Hertz oraz National. Jazda samochodem w Kolumbii jest dość niebezpieczna i zaleca się, aby turyści korzystali raczej z samochodów z kierowcą niż decydowali się na samodzielną jazdę po Kolumbii.

Informacja lotniskowa:

UWAGA!!!
Pasażerowie opuszczający Kolumbię mają obowiązek uiszczenia podatku wylotowego w wysokości około 33 dolarów. Podatek ten nie jest wliczony w cenę biletu! Opłaca się go w kasie lotniska w walucie amerykańskiej lub pesos.