Lotnisko Carrasco International Airport

Lotnisko Carrasco International Airport
Carrasco International Airport
Puerta del Sur S.A.
Ruta 101 km 19,950
Ciudad de la Costa / Canelones
PC 14.000
Uruguay
Tel: +5982 604 0272, +598 2604 0329 wewn. 1637

Lokalizacja:

Port lotniczy Carrasco jest największym lotniskiem Urugwaju. Lotnisko znajduje się na obrzeżach Carrasco, 19 km na wschód od centrum stolicy Urugwaju, Montevideo. W 2009 roku otwarto nowy nowoczesny terminal , który został zaprojektowany przez urugwajskiego architekta Rafael Viñoly.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd z lotniska do Montevideo jest łatwy I szybki. Aby dojechać z lotniska do Montevideo należy kierować się na zachód drogą Avenida Italia, która prowadzi aż do centrum stolicy Urugwaju.

Transport publiczny:

Taxi: Przed terminalem znajduje sie postój taksówek. Taksówki są wyposażone w liczniki. Po wejściu do taksówki należy się upewnić czy licznik jest włączony. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +5982 604 0323. Dojazd taksówką do centrum Montevideo zajmuje około 30 minut. Podróżni powinni płacić w urugwajskim peso.

Autobusy: Na lotnisku dostępne są autobusy firm: C.O.P.S.A., COT S.A.- Aeropuerto, Tres Cruces oraz Cutcsa. Autobusy regularnie kursują z portu lotniczego do centrum Montevideo.

Parkingi:

Przy lotnisku znajdują się w sumie 1200 miejsc parkingowych na parkingu krótko i długo-terminowym. Pierwsze 10 minut jest bezpłatne. Parkowanie długoterminowe zaczyna się po upływie 5 godzin. Za postój można płacić tylko w urugwajskich pesos lub dolarach amerykańskich. Jeżeli opłata zostanie uiszczona w dolarach, suma zostanie odpowiednio przeliczona na urugwajskie peso. Godzina postoju samochodu osobowego (prywatnego) to koszt w wysokości 27 dolarów, a godzina postoju wynajętego samochodu osobowego kosztuje 54 dolary.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wypożyczyć samochody następujących firm: Avis, Europcar, Autorent, Avis, Hertz oraz Punta Car. Ich przedstawiciele mają swoje stanowiska w hali przylotów.

Informacja lotniskowa:

UWAGA!!!
Pasażerowie na lotach międzynarodowych mają obowiązek uiszczenia podatku wylotowego w wysokości około 36 dolarów, natomiast pasażerowie podróżujący do Buenos Aires płacą 17 dolarów. Na lotch krajowych pobierana jest opłata $2. Podatek ten nie jest wliczony w cenę biletu! Opłaca się go w kasie lotniska w walucie amerykańskiej lub pesos.