Lotnisko Naha Airport

Lotnisko Naha Airport
150 Kagamizu, Naha City 901-0142, Okinawa, JAPONIA
Tel.: +81 098-840-1179

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się na wyspie Okinawa, w południowej jego części. Lotnisko położone jest 4 km od miasta Naha i jest największym na wyspie. Składa się z głównego terminala, który obsługuje loty krajowe oraz terminala międzynarodowego. Odległość pomiędzy nimi to około 100 m.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest tuż przy wybrzeżu, w zachodniej części miasta. Dojazd od południa zapewnia droga nr 331 a od północy i z centrum miasta droga nr 332.

Transport publiczny:

Pociąg: Port lotniczy jest połączony z miastem koleją - Yui Rail (Okinawa Urban Monorail). Stacja początkowa na lotnisku to Naha-Kuko. Bilety są do nabycia w automatach z instrukcją w języku angielskim. Bilet umożliwia przejście przez bramkę na peron i należy go zachować do zakończenia podróży koleją. Opłata za bilet wynosi od 200 do 290 jenów. Istnieje możliwość wykupienia karnetów na kilka przystanków lub czasowych, nawet do kilku miesięcy. Pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 6.00, ostatni o 23.30. Pociągi odjeżdżają co 7,5 – 15 min. a w godzinach szczytu, pomiędzy 8.00 a 9.00, pociągi odjeżdżają co 6,5 minuty.

Taxi: Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Opłaty pobierane są na podstawie licznika ale do hoteli i na lotnisko przez niektóre korporacje może być ustalona stawka specjalna. Przejazd z lotniska do dworca autobusowego - Naha Bus Terminal to koszt około 700 jenów. Czas przejazdu – 10 min.

Autobus: Na lotnisku działa kilka linii autobusowych, które dowożą pasażerów do hoteli.

Parkingi:

Parking dla samochodów znajduje się naprzeciwko terminala międzynarodowego a także przy terminalu głównym. Parking nie jest zadaszony. Opłata za postój wynosi około 1.000 jenów dziennie. Broszury na temat parkingu można otrzymać w punkcie informacyjnym w terminalu.

Wynajem samochodów:

Agencje wynajmujące samochody mają swoje przedstawicielstwa na lotnisku. Dostępne są firmy: Avis, Budget, Orix, Argus a także Nissan i Mazda.

Informacja lotniskowa:

Na lotnisku, do dyspozycji pasażerów jest informacja turystyczna – kontakt telefoniczny: 098-857-6884.
Punkt informacyjny na lotnisku jest czynny w godzinach 7.30 – 23.30. Znajduje się na 1 piętrze hali przylotów i jest oznaczony symbolem „?”. Kontakt telefoniczny - 098-840-1179.