Lotnisko Abidżan International Airport

Lotnisko Abidżan International Airport
07 BP 30, Abidżan, 07, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
Tel.: +225 (0)21 757900
Fax: +225 (0)21 757903
e-mail: contact@aeria.ci

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się 16 km na południowy wschód od stolicy kraju - Abidżanu. Inne nazwy: Port Bouet lub Félix Houphouët-Boigny Airport. Lotnisko posiada dwa terminale.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać na lotnisko z Abidżanu należy kierować się na południowy wschód, obwodnicą przebiegającą wokół miasta, na ulicę o nazwie Boulevard du General de Gaulle i kierować się na most o tej samej nazwie. Następnie należy przejechać przez wyspę ulicą Boulevard Valery Giscard d’Estaing i tą drogą kierować się na rondo. Należy na nim skręcić w lewo na ulicę Boulevard de l’Aeroport, prowadzącą na lotnisko.

Transport publiczny:

Autobus: Z lotniska do centrum miasta kursują autobusy ale nie jest zalecane korzystanie z tego środka transportu. Hotele oferują dla swoich gości, transport autobusowy we własnym zakresie. Przy rezerwacji pokoju należy zabukować miejsce w autobusie.

Taxi: Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Należy korzystać z oficjalnych korporacji, których taksówki mają pomarańczowy kolor.

Parkingi:

Przy lotnisku, bezpośrednio przed terminalami znajdują się dwa parkingi dla samochodów.

Wynajem samochodów:

Swoje usługi w zakresie wynajmu samochodów oferują: Avis, Budget, Hertz i Europcar.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się w holu głównym terminali. Informacja dla pasażerów jest dostępna także pod numerem telefonu +225 0 21 75 79 00. Na lotnisku dostępne są wózki dla niepełnosprawnych. Aby skorzystać z pomocy należy skontaktować się z obsługą lotniska.