Lotnisko Karlove Vary International Airport

Lotnisko Karlove Vary International Airport
K Letisti 132, 360 01 Karlove Vary, CZECHY
Tel.: +420 (0)353 360611
Fax: +420 (0)353 360636
e-mail: info@airport-k-vary.cz

Lokalizacja:

Port lotniczy Karlove Vary, znajduje się 6 km na południowy wschód od centrum miasta, w miejscowości Olsova Vrata. Inna nazwa lotniska to Letiste Karlovy Vary.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dostać się na lotnisko z Pragi, należy jechać w kierunku zachodnim, drogą nr 6 (E48). Po ominięciu pola golfowego po prawej stronie drogi, należy skręcić w lewo w ulicę Hornicką i wjechać do miasta Olsova Vrata. Dalej do lotniska, prowadzi droga Revolucni i u Rybnicka.

Transport publiczny:

Autobus: Transport autobusowy do miasta zapewnia linia nr 8, która regularnie kursuje z lotniska. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.dpkv.cz/jrady/index.html.

Taxi: Na zewnątrz budynku terminala znajduje się postój taksówek. Lotnisko nie ma oficjalnego przewoźnika taxi. Informacje na temat przewozów można uzyskać pod numerem telefonu: +420 353 360 611.

Parkingi:

Naprzeciwko głównego budynku znajduje się parking dla samochodów, zarówno krótko- jak i długoterminowy. Miejsca do parkowania są oznaczone. Najbliżej położone są miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking nie jest strzeżony.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów lokalnych firm: Alimex CR, Quatromarket, Golem – Autodoprava.

Informacja lotniskowa:

Lotnisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aby zarezerwować bezpłatną pomoc dla takiej osoby należy skontaktować się z obsługa lotniska pod numerem telefonu: +420 353 360 611 lub adresem e-mail: handling@airport-k-vary.cz. W głównym budynku terminala znajduje się punkt informacyjny, w którym także można uzyskać pomoc i informacje. Na terenie lotniska znajduje się także wydzielone miejsce do zabawy dla dzieci.