Lotnisko Brunei-Bandar Seri Begawan

Lotnisko Brunei-Bandar Seri Begawan
Bandar Seri Begawan 2015, Darussalam, BRUNEI
Tel.: +673 (0)2 330483
Fax: +673 (0)2 331706
e-mail: info_can@civil-aviation.gov.bn

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w stolicy państwa Brunei - Bandar Seri Begawan, na północy wyspy Borneo. Lotnisko obsługuje region Azji i Oceanii oraz połączenia z lotniskiem Heathrow w Londynie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się około 15 minut drogi od centrum miasta a dojazd do głównego budynku jest możliwy dzięki przebiegającej tuż obok niego drodze Lebuhraya Sultan Hassanai Bolkiah.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przy lotnisku, przy hali przylotów. Transport można zamówić także za pośrednictwem hotelu. Podróż trwa około 15 minut i kosztuje od 10 do 20 dolarów (brunejskich).

Autobus: Publiczna komunikacja autobusowa zapewnia połączenie z miastem. Przystanek znajduje się przy hali przylotów. Autobusy kursują w godzinach od 6.00 do 0.00. Bilet kosztuje około 2 dolarów a czas podróży, z uwzględnieniem przystanków znajdujących się po drodze wynosi około 30 minut. Należy przygotować dokładnie wyliczoną kwotę na bilet, ponieważ reszta nie jest wydawana.

Parkingi:

Dostępne są dwa parkingi na powietrzu. Parking nr 1 znajduje się naprzeciwko hali przylotów i ma 200 miejsc dla samochodów i 50 dla motocykli. Parking nr 2 znajduje się przy terminalu cargo i może pomieścić 2.000 samochodów i 600 motocykli.

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajduje się punkt, w którym można wypożyczyć samochód. Jest to przedstawicielstwo firmy Hertz.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się przy wyjściu z terminala. Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu +673 (0)2 330483. W hali odlotów znajduje się punkt informacji turystycznej, który jest czynny w godzinach od 6.00 do 0.00.