Lotnisko Dublin Airport

Lotnisko Dublin Airport
Dublin Airport
County Dublin,Ireland
Telefon: (0)1 814 1111
Fax: (0)1 814 4816
E-mail: customer.relations-dublin@aer-rianta.ie

Lokalizacja:

Lotnisko (1 terminal) położone jest 10 km na północ od Dublina.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z Centrum Dublina można dojechać drogami M50, zjeżdżając następnie na M1, dalej – zgodnie z drogowskazami.

Transport publiczny:

Taxi:

Taksówki odjeżdżają sprzed budynku terminala. Firma ECL tel.: (0)1 842 0249 oferuje możliwość wypożyczenia luksusowej limuzyny z szoferem oraz komunikacje minibusową.
Autobusowy:

Autobusy reguralnych połączeń, obsługiwane przez firmę Dublin Bus, www.dublinbus.ie, odjeżdżają sprzed terminala. Można tu wymienić np.: autobus pospieszny “The Airlink express bus”, który kursuje do Głównego Dworca w Dublinie i stacji kolejowych.

Autobus nr 747 odjeżdża do The O’Connell Street, Głównego Dworca Autobusowego oraz Parnell Square West.

Autobus nr 748 odjeżdża do Heuston I stacji kolejowej Connolly oraz Głównego Dworca Autobusowego. Inne połączenia z lotniska operujące 24 godziny na dobę, to m.in.: Aircoach – w kierunku do Dublina (po drodze mijając większość hoteli w mieście), oraz the AerDart shuttle – połączenia do stacji Howth Junction DART.

Autokarowy:

Autokary odjeżdżają z parkingu autokarowego, znajdującego się w głębi budynku parkingu głównegodo wielu miejscowości w Irlandii.

Parkingi:

Na terenie lotniska znajdują się zarówno parkingi krótko, jak i długookresowe na łączną ilość miejsc ponad 18000. Postoje krótkoterminowe są dostępne naprzeciwko budynku terminala, natomiast długookresowe we wschodniej części – dostępne z autostrady. Komunikację całodobową z terminalem zapewniają busy.

Wynajem samochodów:

Avis, Budget, Europcar, Hertz, Murrays oraz National mają swoje przedstawicielstwa w hali przylotów. W firmach Argus, Atlas, Dan Dooley, Hamills, Malone, Sixt oraz Thrifty można dokonać wstępnej rezerwacji samochodu.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej, informacji turystycznej „Dublin Tourism” oraz centrum rezerwacji znajdują się w hali przylotów.