Lotnisko Drezno Airport

Lotnisko Drezno Airport
Flughafen Dresden GmbH
Postfach 80 01 64
01101 Drezno
Telefon: +49-351-881-0
Telefax: +49-351-8813035
Email: info@dresden-airport.de

Lokalizacja:

Port Lotniczy Drezno położony jest 9km w kierunku północno-wschodnim od centrum Drezna.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do Portu Lotniczego Drezno można dotrzeć samochodem lub autobusem korzystając z autostrad A4 oraz A13 lub drogi krajowej B97. Proszę korzystać z bezpośredniego dojazdu do Portu Lotniczego zjazdem z autostrady »Dresden-Flughafen«.

Transport publiczny:

Kolejowy:
Drezno dysponuje połączeniem kolejowym bezpośrednio w podziemnej kondygnacji terminala. Nowoczesne pociągi shuttle łączą Port Lotniczy z centrum stolicy landu, Drezna.
Przystanek szybkiej kolei podmiejskiej znajduje się w podziemiach nowego terminalu. Czas przejazdu do dworca Neustadt wynosi ok. 13 minut, do dworca głównego ok. 21 minut.
Bilet na pojedynczą jazdę w strefie taryfowej Drezna kosztuje 1,70 Euro (ważny na szybką kolej miejską, tramwaj oraz autobus). Wiecej informacji można uzyskac pod telefonem 0180-22662266, www.nahverkehr.sachsen.de. Czas przejazdu do Grenzstraße - 1min, do Klotzsche - 4 min, do Industriegelände - 9 min, do Dresden-Neustadt - 13 min, do Dresden-Mitte - 16 min, Freiberger Straße - 18 min, do Dresden Hauptbahnhof - 21 min.

Taxi:
Przejazd taksówką z centrum Drezna do portu lotniczego kosztuje ok. 13 do 15 EUR. Postoje taksówek na terenie Portu Lotniczego znajdują się bezpośrednio przed wejściami do terminalu.

Autobusowy:
Do portu lotniczego kursuje linia autobusowa nr 77, której przystanek znajduje się bezpośrednio przed wejściem do terminala Portu Lotniczego w Dreźnie.
Jadąc w kierunku centrum, na przystanku „Infineon Nord” należy przesiąść się z autobusu i wsiąść do tramwaju linii 7, w kierunku Gorbitz. Tramwajem można dojechać do centrum Drezna, do dworca głównego i wielu innych ważnych punktów przesiadek w komunikacji publicznej. Poza tym można skorzystać z linii autobusowej 97, która kursuje pomiędzy terminalem Portu Lotniczego, Fontane Center, Käthe-Kollwitz-Platz (dogodny punkt przesiadkowy do tramwaju linii 7 w kierunku centrum miasta) oraz Hellerau. Autobus linii 425 kursuje pomiędzy terminalem Portu Lotniczego, Centrum Technologii Masek, AMD, Boxdorf i Radebeul.

Parkingi:

Port Lotniczy Drezno dysponuje 3.000 miejscami parkingowymi, które umożliwiają Państwu pozostawienie pojazdu również na dłuższy czas. Na terenie lotniska, bezpośrednio naprzeciwko terminala znajdują się: parking wielokondygnacyjny, dwa parkingi dla parkujących przez dłuższy czas na peryferiach oraz parking dla parkujących krótko na terenie dojazdu do terminala.Dla podróżnych, którzy postanowili zatrzymać się na dłuższy okres czasu lotnisko udostępnia parkingi długookresowe nr 2, 3, 4 oraz ww. parking wielokondygnacyjny. Parkingi są płatne. Dla osób parkujących przez dłuższy czas na parkingach nr 2, 3, 4 oraz w garażu wielokondygnacyjnym oferowany jest bon parkingowy. Dla podróżnych odbywających dłuższe podróże i zostawiających samochód na co najmniej 7 dni wykupując bon można zaoszczędzić ok. 15 Euro opłat parkingowych.
Na terenie parkingu wielokondygnacyjnego znajdują się specjalnie zarezerwowane parkingi dla osób niepełnosprawnych.

Wynajem samochodów:

Na terenie lotniska działają następujące kompanie oferujące wynajem samochodów: Avis Car Rental, Budget Car Rental, Europcar Car Rental, Hertz Car Rental, National Car Rental, Sixt Car Rental.

Informacja lotniskowa:

Informacja Portu Lotniczego- tel.: +49-351-8813360