Tanie Loty do BYDGOSZCZY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BYDGOSZCZY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BYDGOSZCZY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BYDGOSZCZY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Bydgoszcz jest stolicą woj. Kujawsko- Pomorskiego, położoną w północnej Polsce, nad Brdą i Kanałem Bydgoskim, na granicy 4 regionów fizyczno-geograficznych. Bydgoszcz jest dużym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, akademickim i turystycznym. Jej nadrzeczne położenie sprawia, że jest węzłem wodnym, łączącym dorzecza Wisły i Odry .Posiada port lotniczy i port rzeczny. Z 357 tysiącami mieszkańców zajmuje 8 miejsce w Polsce. Miasto z bogatą historią sięgającą XI w, kiedy to powstał gród. Miasto lokowane na prawie magdeburskim w 1346r przez Kazimiera Wielkiego. Dzięki swemu położeniu , miasto w XV i XVIw. bogaciło się na handlu zbożem, solą i piwem. Wiek XVII i XVIII jest dla Bydgoszczy okresem upadku, dopiero XIXw przynosi poprawę, głównie dzięki powstaniu Węzła Wodnego, budowie linii kolejowej i rozwojowi przemysłu. Kanał Bydgoski powstał wcześniej, w latach 1773-1774 .Bydgoszcz do Polski wraca w 1920r, szybko się repolonizuje. W czasie II wojny miasto uniknęło większych zniszczeń, dzięki czemu zachowało się sporo zabytków.

Do najciekawszych turystycznie obiektów związanych z Brdą i Kanałem Bydgoskim należą kanały, budowle hydrotechniczne a także bulwary, nadbrzeża, spichrze. Miasto nie odwraca się od rzeki i kanałów lecz pięknie łączy zabudowę z wodami, zyskując porównanie do Amsterdamu. Najcenniejsze zabytki zachowały się nad Brdą, należą do nich: 3 spichlerze z XVII, XVIII i XVIIIw., późnogotycki kościół Św. Mikołaja i Marcina oraz zespół klasztorny Bernardynów z kościołem garnizonowym św. Jerzego. Jednym z najpiękniejszych fragmentów miasta jest Bydgoska Wenecja- część Starówki nad Brdą Młyńską z zabudową z XIX i pocz. XXw. Do zabytków zalicza się także stary Kanał Bydgoski wraz ze śluzami. Wzdłuż Kanału i Brdy ciągną się piękne bulwary. Ciekawym architektonicznie zabytkiem jest kościół pw św. Wincentego a Paulo, nawiązującym do Panteonu w Rzymie, natomiast z wieży kościoła Klarysek można wysłuchać codziennie hejnału Bydgoszczy. Śródmieście Bydgoszczy nazywane było małym Berlinem z powodu analogii do urbanistycznego założenia stolicy Niemiec. Charakteryzuje je różnorodność stylów ,nawiązujących do dawnych wieków. Znajdują się tu okazałe gmachy użyteczności publicznej. Tereny zielone przeplatają się z zabudowaniami. Spotykamy tu liczne pomniki z charakterystyczną rzeźbą Łuczniczki z 1910r.

Melomanom polecamy spektakle w Operze Bydgoskiej a szczególnie Festiwal Operowy, dzięki któremu Bydgoszcz jest coraz bardziej znana na mapie operowej Polski i Europy. Budynek Opery jest wizytówką miasta ze względu na swą charakterystyczna bryłę składającą się z trzech kręgów. Filharmonia Pomorska z kolei posiada salę z najlepszą w Polsce akustyką. Występowały tu takie sławy jak :Artur Rubinstein, Witold Małcużyński, Luciano Pavarotti, Filharmonia organizuje Bydgoski Festiwal Muzyczny. Mieszkańcy miasta nie maja problemu z wypoczynkiem, gdyż Bydgoszcz obfituje w tereny zielone. 32% miasta stanowią lasy, znajduje się tu 31 parków ( wśród nich największy w Polsce Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek o pow. 830ha). Ciekawe okazy fauny można podziwiać w trzech ogrodach botanicznych. Przez miasto przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa, a Na Brdzie odbywają się spływy kajakowe .
BYDGOSZCZ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BYDGOSZCZY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
LONDYN
z: BYDGOSZCZ
50 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: BYDGOSZCZ
50 zł
już od
zobacz
BRISTOL
z: BYDGOSZCZ
51 zł
już od
zobacz
BIRMINGHAM
z: BYDGOSZCZ
70 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: BYDGOSZCZ
97 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BYDGOSZCZ
97 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BYDGOSZCZ
137 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: BYDGOSZCZ
142 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: BYDGOSZCZ
174 zł
już od
zobacz