Tanie Loty do GDAŃSKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do GDAŃSKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do GDAŃSKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do GDAŃSKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Gdańsk to stolica woj. Pomorskiego, miasto położone przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy zespół portowo-miejski zwany Trójmiastem. Obok Gdyni i Szczecina najważniejszy polski port morski. Centrum kulturalne, gospodarcze, ważny węzeł komunikacyjny. Posiada międzynarodowy port lotniczy w Rębiechowie ( trzeci co do wielkości przewozów) i połączenia promowe ze Szwecją. Miasto liczy 456 tys. mieszkańców, co stawia go na szóstym miejscu wśród polskich miast. Gdańsk jest ciekawie położony, charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem środowiska, występują tu znaczne różnice wysokości. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, szczyci się ponad 1000 letnią historią. Już w VII w znajdowała się tu osada rybacko-rzemieślnicza. Prawa miejskie uzyskał w 1263 roku, a po 100 latach dołączył do grona miast hanzeatyckich.

Największy rozkwit i bogactwo Gdańsk zaznał za panowania Jagiellonów, gdy uzyskał liczne przywileje w handlu, był wtedy nawet najbogatszym miastem w Europie .Oprócz handlu Gdańsk słynął z wyrobów rzemiosła w tym złotnictwa. W wyniku I rozbioru w 1793r dostał się pod panowanie Prus. W 1920 decyzją traktatu wersalskiego zyskał status wolnego miasta. Zamieszkiwany głównie przez Niemców i Polaków. Zniszczony niemal w 90% po wojnie wrócił do Polski. Gdańsk jest kolebką Solidarności, która zapoczątkowała zmiany ustrojowe w Polsce i Europie. O bogactwie dawnego Gdańska świadczą zachowane obiekty zabytkowe Głównego Miasta i Starego Miasta uznane za Pomnik Historii. Najbardziej cenne znajdują się na obszarze Głównego Miasta, wzdłuż ulicy Długiej, Długiego Targu i Mariackiej . Znajdują się tam późnogotycki Ratusz mieszczący w swym wnętrzu Muzeum Historii Miasta Gdańska oraz manierystyczny Dwór Artusa. Przed Dworem Artusa stoi Fontanna Neptuna, która jest wizytówką, symbolem starego Gdańska. Niedaleko, przy urokliwej ulicy Mariackiej wznosi się największy w Europie kościół gotyku ceglanego- Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP z potężną wieżą. Wewnątrz najcenniejszym skarbem jest tryptyk Sąd ostateczny Hansa Memlinga. Ze względu na bezcenną wartość w kościele znajduje się jego kopia, a oryginał w Muzeum Narodowym.

Zasięg dawnych murów miejskich wyznaczają malownicze baszty i bramy. Stary średniowieczny port mieścił się nad Motławą, pozostał po nim zabytkowy żuraw z XVw. W zabytki obfituje także Stare Miasto, najbardziej znane to Ratusz Staromiejski z XVIw, Wielki Młyn(z XIVw, czynny do końca 1945) i Kościół św. Katarzyny. Często odwiedzanym miejscem jest Westerplatte- niewielki półwysep przy ujściu Martwej, znany z oporu garstki polskich żołnierzy w pierwszym tygodniu wojny. Można tez pojechać do dzielnicy Oliwa, by zobaczyć zabytkowe organy z XVIIIw umieszczone w Archikatedrze. Miłośnicy muzyki organowej mogą wysłuchać koncertu na dorocznym festiwalu muzyki organowej. Zmęczeni miejskim gwarem mogą odpocząć w licznych parkach, odwiedzić zoo lub wybrać się nad morze.
GDAŃSK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do GDAŃSKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
GOETEBORG
z: GDAŃSK
42 zł
już od
zobacz
MALMO
z: GDAŃSK
45 zł
już od
zobacz
OSLO
z: GDAŃSK
46 zł
już od
zobacz
HAMBURG
z: GDAŃSK
46 zł
już od
zobacz
STAVANGER
z: GDAŃSK
46 zł
już od
zobacz
HAUGESUND
z: GDAŃSK
46 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: GDAŃSK
46 zł
już od
zobacz
AARHUS
z: GDAŃSK
47 zł
już od
zobacz
TURKU
z: GDAŃSK
47 zł
już od
zobacz