Tanie Loty do KATOWIC

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KATOWIC zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KATOWIC zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KATOWIC nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Katowice są stolicą województwa Śląskiego, jest to największe miasto Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Położone są na południu Polski na Wyżynie Śląskiej na dziale wodnym, oddzielającym dorzecza Wisły i Odry. Przepływa przez nie Rawa i Kłodnica- dopływ Odry. Wielki ośrodek przemysłowy, usługowy, naukowy i kulturalny największej aglomeracji w Polsce. Miasto liczy obecnie ok. 309 tys. mieszkańców. To stosunkowo młode miasto swoje powstanie i dynamiczny rozwój zawdzięcza górnictwu i hutnictwu, które rozwinęło się w XIX w. Nazwa miasta pochodzi od wsi Katowice, która została założona ok. roku 1580.W czasie rozbiorów Katowice znajdują się pod panowaniem Prus a potem Niemiec. Pierwsze kopalnie węgla kamiennego Ferdynand i Waterloo powstały w roku 1824 a osiem lat później huta Baildon. Lata powojenne to dynamiczny rozwój przemysłu , głównie ciężkiego, typowy widok to dymiące kominy zakładów. Na skutek przemian ustrojowych przemysł wydobywczy przestał być dominującym. Zlikwidowano wiele kopalni i hut. Obecnie Katowice stają się wielkim ośrodkiem usługowym i handlowym. Budynki po zlikwidowanych zakładach przekształca się na centra handlowe, galerie, punkty widokowe.

Miasto stara się z powodzeniem o inny wizerunek, jako miasto kultury, handlu, rozrywki, nauki. Co roku organizowane są Międzynarodowe Targi Katowickie oraz inne znane imprezy jak np Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. Katowice są jednym z większych ośrodków naukowych w Polsce z 20 wyższymi uczelniami. Wielki nacisk kładzie się na kulturę , miasto pretenduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Działają tu liczne teatry, filharmonia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna, galerie, muzea. Miłośnicy muzyki na pewno znają charakterystyczną bryłę sali widowiskowej popularnego Spodka, w której odbywają się dziesiątki wielkich imprez takich jak: Rawa Blues Festiwal, Metalmania, Śląski Festiwal Jazzowy i koncerty światowych sław. Ze względu na swą historię Katowice nie mają zbyt wiele zabytków z dawnych wieków. Do najstarszych należą: drewniany kościół św. Michała Archanioła z 1510r czy drewniany spichlerz z XVII w. Do zabytkowych obiektów należy też pałac Goldsteinów i pałac w Załężu oraz kilka zabytkowych kościołów z Katedrą Chrystusa Króla (największą katedrą w Polsce). Z bardziej znanych gmachów należy zobaczyć monumentalną neoklasycystyczną bryłę Sejmu Śląskiego czy modernistyczny Teatr Śląski.

Naprzeciw gmachu Sejmu stoi pomnik Józefa Piłsudskiego na koniu, ukończony w 1939r lecz wskutek zawirowań historii znalazł tu swoje miejsce dopiero w 1998r. Bardziej znany jest Pomnik Powstańców Śląskich, największy i najcięższy pomnik w Polsce. Ciekawym miejscem jest też dzielnica Giszowiec z unikatowym w skali Europy górniczym osiedlem z pocz. XX w , zaprojektowanym jako kolonia robotnicza o wysokim standardzie jak na tamte czasy. Kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku ma do wyboru liczne parki, skwery a nawet lasy, gdyż Katowice są najbardziej zalesionym miastem województwa Śląskiego. W jego granicach są nawet 2 rezerwaty przyrody .
KATOWICE lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KATOWIC jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
FORLI
z: KATOWICE
42 zł
już od
zobacz
MALMO
z: KATOWICE
47 zł
już od
zobacz
OSLO
z: KATOWICE
49 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: KATOWICE
50 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: KATOWICE
52 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: KATOWICE
55 zł
już od
zobacz
WENECJA
z: KATOWICE
59 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: KATOWICE
60 zł
już od
zobacz
BERGEN
z: KATOWICE
65 zł
już od
zobacz