Tanie Loty do KRAKOWA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KRAKOWA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KRAKOWA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KRAKOWA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Kraków to miasto leżące w południowej części Polski, nad Wisłą, w miejscu, gdzie Wyż Małopolska i Karpaty zbliżają się do siebie tworząc Bramę Krakowską. Jest dawną stolicą Polski. Pełni funkcje administracyjne, kulturalne, naukowe, przemysłowe, handlowe i turystyczne. Jest ważnym węzłem drogowym i kolejowym, posiada drugi co do znaczenia międzynarodowy port lotniczy w Balicach .Po Warszawie największe miasto Polski (755 tys. mieszkańców). Miejsce niezwykłe. Swymi zabytkami i atmosferą może olśnić każdego turystę. Historyczne centrum znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zalążkiem miasta był gród na wapiennym wzgórzu wawelskim, główny ośrodek państwa Wiślan. Kraków nie został zniszczony w czasie II wojny, dzięki czemu nienaruszone zostały cenne zabytki, których pozostało ok. 6 tys .z różnych epok. Stare miasto, lokowane w 1257 roku, powstało u stóp Wawelu. Aż do 1696 Kraków był stolicą Polski.

Od 1795 do 1918 roku w zaborze austriackim. Po II wojnie rozwija się dynamicznie, stanowiąc jedno z najważniejszych miast w Polsce. Mówi się, że właśnie w Krakowie bije serce Polski. Najcenniejsze zabytki grupują się na wzgórzu wawelskim, w obrębie Śródmieścia, na Kazimierzu i Stradomiu. Na wzgórzu wawelskim znajduje się Zamek Królewski , przepięknie przebudowany w stylu renesansowym. Powszechnie znane są zamkowe krużganki, służące jako sceneria w wielu filmach. We wnętrzu zamku podziwiać można wspaniałą kolekcję arrasów flamandzkich z XVI w. W kryptach Katedry wawelskiej spoczęły doczesne szczątki władców Polski i ludzi zasłużonych dla ojczyzny. Z wieży katedry, w ważnych dla Polski momentach, rozlega się dostojny głos Dzwonu Zygmunta. Z Wawelu tylko krótki spacer prowadzi na Stare Miasto, które zachowało regularny, szachownicowy układ ulic, z wielkim rynkiem pośrodku. Na Rynku wyróżniają się swą znaną w Polsce bryłą Sukiennice pochodzące z XIVw, przebudowane w stylu renesansowym. Sam Rynek przyciąga swą niepowtarzalną atmosferą, którą oprócz zabytków tworzą stragany kwiaciarek, dorożki konne i setki gołębi .Codziennie w południe na rynku milknie wielojęzyczny gwar, gdyż z wieży Kościoła Mariackiego rozlega się hejnał grany przez trębacza. Koniecznie trzeba wejść do środka kościoła, by móc podziwiać przepiękny ołtarz wykonany w XVw. przez Wita Stwosza. Ze średniowiecznych obwarowań zachowały się: zespół Bramy Floriańskiej z fragmentami murów z XIV w i Barbakan (największy z trzech zachowanych w Europie), obiekty będące wizytówką średniowiecznego miasta. O pierwszej uczelni w Polsce, Uniwersytecie Jagiellońskim, liczącej ponad 700 lat przypomina budynek Collegium Maius, znajdujący się niedaleko Rynku. Znajdują się tam m.in. pamiątki po Mikołaju Koperniku.

Zupełnie inny charakter ma Kazimierz, dawniej odrębne miasto, dziś dzielnica Krakowa, który do II wojny światowej był centrum intelektualnym i kulturalnym polskich Żydów. Dziś dawnych mieszkańców przypominają synagogi a także Festiwal Kultury Żydowskiej. Kraków jest uznanym centrum kulturalnym , nie tylko dla regionu, ale dla całej Polski . W 2000r uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Warto odwiedzić muzea, w tym Muzeum Czartoryskich, by podziwiać jedyny w Polsce obraz Leonarda da Vinci Dama z łasiczką. W Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach zobaczyć można Imponujący Hołd pruski Jana Matejki. Kalendarz kulturalnych wydarzeń Krakowa zapełniony jest przez cały rok imprezami, często o międzynarodowym charakterze: Festiwal Etiuda & Anima, Krakowski Festiwal Filmowy, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami i wiele innych. Zmęczonych turystów do odpoczynku zachęcają liczne kawiarenki, letnie ogródki na Starym Mieście i Kazimierzu. Miłośnicy przyrody nie będą zawiedzeni, gdyż Kraków posiada 40 parków, 5 rezerwatów przyrody a nawet 2 uzdrowiska na swym terenie.
KRAKÓW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KRAKOWA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BILLUND
z: KRAKÓW
49 zł
już od
zobacz
OSLO
z: KRAKÓW
49 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: KRAKÓW
50 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: KRAKÓW
50 zł
już od
zobacz
SZCZECIN
z: KRAKÓW
50 zł
już od
zobacz
NORYMBERGA
z: KRAKÓW
51 zł
już od
zobacz
SZYMANY
z: KRAKÓW
51 zł
już od
zobacz
LILLE
z: KRAKÓW
58 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: KRAKÓW
60 zł
już od
zobacz