Tanie Loty do ŁODZI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ŁODZI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ŁODZI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ŁODZI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Łódź jest miastem wojewódzkim położonym w centralnej części Polski na Wzniesieniach Łódzkich. Ze swymi 742 tys. mieszkańców jest trzecim pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce. Miasto jest wielkim ośrodkiem przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim i kulturalnym. Jest węzłem drogowym i kolejowym, posiada międzynarodowy port lotniczy. Ze względu na dominujący przemysł włókienniczy często zwane polskim Manchesterem. Walory naturalne (duże zalesienie i liczne rzeczki o dużym spadku) zadecydowały o rozwoju Łodzi jako ośrodka tkactwa i sukiennictwa. Inwestycje w Łodzi stały się szansą na powstanie wielkich fortun. Tu powstały gigantyczne majątki Poznańskich, Scheiblerów, Grohmanów. Miasto rozrastało się we wszystkich kierunkach, pomiędzy fabrykami i pałacami ich właścicieli powstawały dzielnice robotnicze. Po wojnie, ze względu na totalne zniszczenie Warszawy, Łódź pełniła funkcję tymczasowej stolicy Polski. Szybko odbudowany został przemysł włókienniczy, powstały pierwsze w mieście wyższe uczelnie oraz Wytwórnia Filmów Fabularnych. Dotychczas uważno Łódź za mało atrakcyjną turystycznie, głównie ze względu na robotniczo-przemysłowy charakter. Jest to niesłuszna opinia , gdyż po załamaniu przemysłu .miasto zmieniło swe oblicze.

Wizytówką Łodzi jest ulica Piotrkowska- najdłuższa w Europie ulica z zabudową ciągłą. Pełno wokół niej okazałych gmachów, kawiarenek, ogródków letnich, nocnych klubów. Mieści się na niej oryginalna galeria zasłużonych Łodzian w postaci figur z brązu. Można tu przysiąść na ławeczce obok figury Juliana Tuwima, na kufrze ze Stanisławem Reymontem, na fotelu obok Stefana Jaracza albo przy stole z twórcami Łodzi przemysłowej, czy przy fortepianie z Arturem Rubinsteinem. Poruszanie się po ulicy ułatwiają riksze i tramwaj retro. Imponujące wrażenie wywierają pałace fabrykantów, obecnie odrestaurowane i wykorzystane na siedziby instytucji, muzeów, centrów handlowych. Warto odwiedzić Pałac Poznańskiego z Muzeum Historii Miasta Łodzi. Położona w pobliżu fabryka Poznańskiego została zamieniona w jedno z najbardziej znane w Polsce centrum handlowe- Manufakturę. W Pałacu Scheiblera, pięknie położonym w parku, znajduje się Muzeum Kinematografii. Ciekawie prezentuje się Biała Fabryka Meyera z Muzeum Włókiennictwa z unikatowymi ekspontami. Interesującym miejscem jest Księży Młyn- unikatowy na skalę europejską kompleks przemysłowy w postaci małego robotniczego miasteczka, w którym mieściła się fabryka, pałac fabrykanta z parkiem, osiedle robotnicze, szpital, szkoła i straż pożarna. O dawnej różnorodności wyznaniowej i narodowościowej świadczą stare cmentarze: Stary cmentarz (katolicki, prawosławny i protestancki) oraz Cmentarz Żydowski (największa w Europie nekropolia żydowska z Mauzoleum Poznańskiego).

Do najstarszych zabytków należą: Kościół św. Doroty z XI w (przebudowany w 1766r), barokowy zespół klasztorny Franciszkanów z XVIII. Miasto posiada bogactwo terenów zielonych, w tym największy las miejski w Europie w Łagiewnikach( 1000ha), ogród Botaniczny, Górę Rudzką z torem saneczkowym. Łódź pretendowała do tytułu Kulturalnej Stolicy Europy 2016 z uwagi na bogactwo oferty i ciekawe inicjatywy i imprezy o charakterze międzynarodowym jak Festiwal Dialogu czterech kultur, Camerimage i inne. Mieszczą się tu znane teatry, Filharmonia, Opera, galerie i muzea. Z Państwową Wyższą Szkołą Filmową Telewizyjną i Teatralną związani są tacy twórcy jak: Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Antczak ,Krzysztof Kieślowski, Jan Machulski.
ŁÓDŹ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ŁODZI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BRUKSELA
z: ŁÓDŹ
59 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: ŁÓDŹ
59 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: ŁÓDŹ
62 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: ŁÓDŹ
67 zł
już od
zobacz
NOTTINGHAM
z: ŁÓDŹ
68 zł
już od
zobacz
ALICANTE
z: ŁÓDŹ
83 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: ŁÓDŹ
85 zł
już od
zobacz
MALAGA
z: ŁÓDŹ
103 zł
już od
zobacz