Tanie Loty do RZESZOWA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do RZESZOWA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do RZESZOWA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do RZESZOWA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Rzeszów jest stolicą województwa Podkarpackiego w południowo-wschodniej Polsce, malowniczo położony na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej, nad Wisłokiem. Swój rozwój zawdzięcza położeniu na skrzyżowaniu szlaków handlowych z zachodu na wschód ( Drezno-Kijów ) i z północy na południe (Białystok- Koszyce). Położony niedaleko granic z Ukrainą na wschodzie i Słowacją na południu. Ważny ośrodek przemysłowy, handlowo-usługowy, naukowy i węzeł komunikacyjny tej części Polski . Liczy obecnie ok.178tys. mieszkańców. Prawa miejskie i przywileje miasto otrzymało od Kazimierza Wielkiego w 1354r. Szczególny rozkwit Rzeszów przeżywał pod władaniem rodu Lubomirskich, którym zawdzięcza założenie Kolegium Pijarów, z którym związane są takie postacie jak: Stanisław Konarski, Ignacy Łukaszewicz, Julian Przyboś, Władysław Sikorski.

W 1772r miasto znalazło się pod zaborem austriackim. Zniszczony częściowo w czasie działań wojennych został odbudowany i rozbudowany . Rzeszów jest atrakcyjnym miastem dla turystów, zachowało się na jego obszarze ok. 400 zabytków, z których koniecznie należy zobaczyć Zamek Lubomirskich. Wybudowany jako rezydencja obronna, stąd wokół zamku fortyfikacje bastionowe. Jego imponująca bryła na planie prostokąta powstała w roku 1906 po wyburzeniu starych zabudowań. Ze starych elementów zachowała się wieża bramna, wieżyczki bastionów i fragmenty fosy. Do 1981roku mieściło się tu więzienie , obecnie sąd okręgowy. Z zamku do Placu Farnego można odbyć spacer historyczną trasą, wzdłuż której położone są liczne obiekty zabytkowe, jak kompleks budynków popijarskich z dawnym Kolegium Pijarów (obecnie liceum ogólnokształcące), kościół św. Krzyża i zabudowania poklasztorne z Muzeum Okręgowym. Należy wymienić też najstarszy gotycki kościół farny św. Stanisława i Wojciecha z 1430r. Dużą atrakcją jest podziemna trasa turystyczna, licząca 213m, która prowadzi przez 34 piwnice pod rynkiem i kamienicami. Piwnice, ze względu na szczupłość miejsca na powierzchni służyły od XVIIw. do składowania towarów. Dziś nadal trwają tam prace renowacyjne.

Po wyjściu z podziemi warto odpocząć na rynku w jednej z licznych kafejek. Miłośnik przyrody ma do swej dyspozycji rezerwat przyrody Lisia Góra z bogatą florą i fauną, położony nad sztucznym zbiornikiem rzeszowskim oraz składająca się z 9 przystanków Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera. Prowadzi wzdłuż doliny Wisłoka. Oprócz bogactwa roślin i zwierząt podziwiać tu można 30 metrową skarpę lessową. Na terenie miasta odpocząć można w licznych parkach, z których największym jest Park Kultury i Wypoczynku a najstarszym Ogród miejski im. Solidarności. Rzeszów jako ważny ośrodek kulturalny jest miejscem licznych imprez kulturalnych znanych w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Do najbardziej znanych należą niewątpliwie Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, FESTIWAL Muzyczny w Łańcucie organizowany przez Filharmonię Rzeszowską. Miasto posiada liczne galerie, filharmonię, teatry, muzea. Dziś miasto rozwija się dynamicznie i jest coraz częściej kojarzone z nowoczesną technologią. Dominuje tu przemysł lotniczy i farmaceutyczny, które są podstawą Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.
RZESZÓW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do RZESZOWA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MANCHESTER
z: RZESZÓW
47 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: RZESZÓW
56 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: RZESZÓW
60 zł
już od
zobacz
BRISTOL
z: RZESZÓW
77 zł
już od
zobacz
NOTTINGHAM
z: RZESZÓW
80 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: RZESZÓW
106 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: RZESZÓW
119 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: RZESZÓW
125 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: RZESZÓW
127 zł
już od
zobacz