Tanie Loty do SZCZECINA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SZCZECINA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SZCZECINA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SZCZECINA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Szczecin jest stolicą woj. Zachodniopomorskiego, leży w północno-zachodniej Polsce, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Przepięknie położony nad Odrą oraz jej wschodnią odnogą Regalicą i mniejszymi rzeczkami. Uroku dodają otaczające miasto wzgórza: Góry Bukowe i Wzgórza Warszewskie. Zieloną otulinę stanowią pobliskie puszcze: Goleniowska, Wkrzańska i Bukowska. Bałtyk oddalony jest zaledwie o 65km. Największe miasto Pomorza Zachodniego (ponad406 tys. mieszkańców). Szczecin jest również wielkim ośrodkiem przemysłowym z dominującą gospodarką morską. Razem ze Świnoujściem tworzy zespół portowy. Ważny ośrodek kultury, nauki i turystyki. Walory położenia geograficznego Szczecina doceniono już w VII-VIw p.n.e, kiedy to powstała osada kultury łużyckiej. Przez kolejne 1000 lat miasto przeżywało burzliwe dzieje. W XII w stało się lennem cesarza niemieckiego a w XIII w zostaje miastem hanzeatyckim. W czasie szwedzkiego potopu następuje upadek gospodarczy. W XVIII w dostaje się pod władanie Prus. Tutaj urodziła się niemiecka księżniczka Zofia Augusta Anhalt-Zerbst znana jako caryca Katarzyna II. Znaczny rozwój i rozkwit miasta dokonał się w 2poł. XIX w; Szczecin stał się jednym z głównych portów na Bałtyku. Wtedy to powstało ciekawe założenie urbanistyczne w postaci placów z wychodzącymi z nich promieniście ulicami.

Po zniszczeniach wojennych w 1945 roku,miasto zostało pięknie odbudowane a zabytki zrekonstruowane. Miasto przyciąga coraz więcej turystów swoim niepowtarzalnym klimatem, pięknem zabytków, zielenią parków i skwerów, obecnością portu. Wizytówką miasta są Wały Chrobrego, które tworzą tarasy widokowe nad Odrą o półkilometrowej długości, Można z nich podziwiać panoramę portu. Wokół nich rozłożyły się okazałe gmachy z początku XXw :Muzeum Morskie, Akademia Morska, Urząd Wojewódzki. Na miejscu dawnego grodu słowiańskiego znajduje się Zamek Książąt Pomorskich, odbudowany po wojnie w stylu renesansowym. Dziś mieszczą się tam sale wystawowe, teatr, kabaret, Opera na Zamku, Sala Ślubów, małe muzeum ,Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, odbywają się koncerty i wystawy. Po umocnieniach obronnych mało pozostało, gdyż w 1873r elementy obronne miasta zostały rozebrane. Pozostały po nich Baszta Siedmiu Płaszczy, Brama Królewska, Brama Portowa. Spacerując po ulicach starej części miasta należy zwrócić uwagę na liczne pałace : Pałac pod Globusem, Pałac pod Głowami, Pałac Joński, Pałac Klasycystyczny i kamienice oraz Ratusz Staromiejski. Kogo zmęczy gwar miasta powinien wstąpić do bazyliki archikatedralnej św. Jakuba, najważniejszego kościoła w Szczecinie, z wieżą liczącą 110m wysokości. Kościół ten leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Dla miłośników przyrody polecić należy odpoczynek w licznych parkach i lasach miejskich ,a szczególnie w Parku im. Kasprowicza. Szczecin kandydował do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016, co nie dziwi, gdyż miasto posiada liczne teatry, filharmonię, operę a także najstarsze na świecie działające kino Pionier.

Nie ma prawie miesiąca, by nie odbywały się imprezy cykliczne: festiwale, konkursy, zloty. Najbardziej znane są obchody Dni Morza z ciekawymi imprezami. Miłośnicy teatru, muzyki i baletu też znajdą dla siebie coś ciekawego np. Festiwal Teatrów Niezależnych, Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy. Szczecin można też podziwiać ze statku wycieczkowego, który pływa po Odrze i jez. Dąbie. Nic dziwnego, że miasto promowane jest jako pływający ogród z wodą i zielenią w środku miasta.
SZCZECIN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SZCZECINA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: SZCZECIN
49 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: SZCZECIN
58 zł
już od
zobacz
OSLO
z: SZCZECIN
64 zł
już od
zobacz
LIVERPOOL
z: SZCZECIN
75 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: SZCZECIN
94 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: SZCZECIN
96 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SZCZECIN
135 zł
już od
zobacz
RZESZÓW
z: SZCZECIN
153 zł
już od
zobacz
LUBLIN
z: SZCZECIN
180 zł
już od
zobacz