Tanie Loty do WROCŁAWIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do WROCŁAWIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do WROCŁAWIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do WROCŁAWIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Wrocław to stolica woj. Dolnośląskiego, położone w południowo-zachodniej części Polski na Nizinie Śląskiej, nad Odrą i jej dopływami. Czwarte pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce (632tys). Korzystnie położone blisko granicy z Niemcami i Czechami. Wielki ośrodek kulturalny, przemysłowy, naukowy. Ważny węzeł drogowy i kolejowy. Posiada międzynarodowe lotnisko na Starachowicach i port na Odrze. Miasto posiada ponad 1000-letnią historię jako siedziba biskupstwa, lecz ślady osadnictwa są znacznie wcześniejsze. Do najcenniejszych zabytków należy pochodzący z XIIIw. Ratusz, będący perełką architektury gotyckiej i renesansowej. Przypomina swą bryłą zamek książęcy i kościół. Fasady ratusza są bogato dekorowane z mnóstwem ornamentów i rzeźb figuralnych. Imponujące są też wnętrza, mieszczące Muzeum Historyczne Miasta Wrocławia. Na wieży ratuszowej znajduje się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i najstarszy zegar z 1368 roku. Ratusz stoi na jednym z większych w Europie staromiejskich rynków. Rynek pełen jest kawiarenek, ogródków letnich, często odbywają się tu występy np. zespołów folklorystycznych. Rynek otaczają liczne zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane. Uliczki Starego miasta zapraszają do spacerów i zwiedzania np. kościoła św. Elżbiety, jednego z największych we Wrocławiu. Z rynku niedaleko jest do Ostrowa Tumskiego, będącego niegdyś wyspą. Jest to najstarsza część miasta z monumentalną gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela ,posiadającą charakterystyczne cztery wieże. Wewnątrz największe w Polsce kościelne organy. Klimat tego miejsca podkreślają ręcznie zapalane latarnie gazowe.

Piękna miastu dodają mosty a szczególnie Most Tumski zdobiony figurami świętych. Wrocław może się pochwalić imponującą liczbą 220 mostów i kładek, rozpostartymi nad Odrą, jej rozgałęzieniami, kanałami i licznymi rzeczkami. Kanały, rzeki, mosty i zieleń parków, skwerów nadaje miastu niepowtarzalny urok. Często Wrocław bywa nazywany drugą Wenecją. Jedną z atrakcji jest tłumnie odwiedzana Rotunda z Panoramą Racławicką - ogromnym dziełem( 120mx15m) Wojciecha Styki i Wojciecha Kossaka. Jednym z Pomników Historii jest Hala Stulecia, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wspaniałe dzieło wrocławskiego modernizmu. Jej atrakcyjność podnoszą: Pergola z multimedialną fontanną, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński. Spacerujących ulicami Śródmiejskimi mogą zaskoczyć i rozweselić niewielkie rzeźby krasnoludków z brązu. Jest ich obecnie ok. 170 i są radosna kontynuacją krasnoludkowej tradycji. pomarańczowej alternatywy. Kto przyjeżdża do Wrocławia pociągiem ,na pewno zwróci uwagę na pseudogotycką bryłę Dworca Głównego, wykorzystywanego nieraz jako sceneria w wielu filmach. Wrocław jest szeroko znany, dzięki swym dokonaniom kulturalnym.

Działają tu liczne teatry, filharmonia, opera, galerie, muzea. Wizytówką miasta są liczne festiwale , w tym o znaczeniu międzynarodowym jak Wratilavia Cantans, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą. W 2012 roku Wrocław będzie gościł piłkarzy i kibiców na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej Euro-2012. Miasto przygotowuje się do tego wydarzenia intensywnie , budując stadion olimpijski, rozwijając infrastrukturę. W ostatnich latach Wrocław przeżywa dynamiczny rozwój gospodarczy, szczególnie wysokich technologii. Znalazły tu swoje siedziby znane światowe firmy : Siemens, LG, Toshiba i wiele innych. Powstaje centrum IBM. Spragnieni wypoczynku wśród zieleni mogą go znaleźć w Parku Szczytnickim o powierzchni 100ha, w ogrodzie botanicznym, w ogrodzie japońskim, czy w najbardziej znanym w Polsce zoo, spopularyzowanym dzięki stałemu programowi telewizyjnemu.
WROCŁAW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do WROCŁAWIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
TURYN
z: WROCŁAW
41 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: WROCŁAW
47 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: WROCŁAW
50 zł
już od
zobacz
BILLUND
z: WROCŁAW
50 zł
już od
zobacz
LEEDS
z: WROCŁAW
51 zł
już od
zobacz
NEWCASTLE
z: WROCŁAW
51 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: WROCŁAW
51 zł
już od
zobacz
TREVISO
z: WROCŁAW
51 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: WROCŁAW
51 zł
już od
zobacz