Tanie Loty do BRUKSELI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BRUKSELI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BRUKSELI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BRUKSELI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Bruksela położona w samym sercu Belgii nad rzeką Senne. Zamieszkała jest przez ponad milion mieszkańców. Jako siedziba wielu instytucji europejskich, miasto uważane jest nie tylko za stolicę kraju, ale całej Unii Europejskiej. Będąc na skrzyżowaniu kultur odgrywa ważną rolę w Europie i doskonale pasuje do definicji archetypowego tygla, nie tracąc przy tym swego niepowtarzalnego charakteru. Bruksela stała się stolicą nowego państwa w XIX w, stare miasto zostało więc zniszczone, aby zrobić miejsce nowym ministerstwom, pałacom, szkołom, czy biurowcom. Centrum miasta zdobi Grand Place z gotyckim ratuszem z XV w. oraz Domem Króla. W odległości krótkiego spaceru od Grand Place, znajduje się znana na całym świecie Manneken Pis- mała rzeźba z brązu przedstawiająca siusiającego chłopca.

Mimo niewielu zabytków historycznych zachowanych w centrum, odwiedzający Brukselę nie będą narzekać na nudę, bowiem miasto może być dumne z najlepszych w Europie muzeów. Wśród nich znajdują się Belgijskie Królewskie Muzea Sztuki, składające się z dwóch zespołów: pierwszy obejmuje Muzeum Sztuki Dawnej prezentujące prace mistrzów malarstwa europejskiego: Boscha, Rubensa, van Dycka, Breughela, Muzeum Sztuki Nowoczesnej posiadające w swych zbiorach malarstwo XIX i XX wieczne takich wirtuozów pędzla jak Degas, Dali, Matisse, Muzeum A.Wiertza, drugi- Królewskie Muzea Sztuki i Historii. Z przepięknych witraży słynie Katedra św. Michała i św. Guduli. Kolejną atrakcją jest Atomium- model kryształu żelaza składający się z 9. kul. Z najwyższej kuli, na którą prowadzi winda, podziwiać można panoramę miasta. Bruksela to także raj dla smakoszy, którzy na każdym kroku spotkają restauracje i bary, a przy odrobinie szczęścia trafią na jedną z wielu kulinarnych imprez. Któż nie słyszał o pysznych belgijskich pralinach, gofrach, czy chrupiących frytkach. Gdzie więc skosztować tylu pyszności, jeśli nie w Brukseli.
BRUKSELA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BRUKSELI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERLIN
z: BRUKSELA
75 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: BRUKSELA
116 zł
już od
zobacz
RZYM
z: BRUKSELA
119 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: BRUKSELA
121 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: BRUKSELA
169 zł
już od
zobacz
PIZA
z: BRUKSELA
180 zł
już od
zobacz
PORTO
z: BRUKSELA
206 zł
już od
zobacz
MALAGA
z: BRUKSELA
209 zł
już od
zobacz
AMSTERDAM
z: BRUKSELA
219 zł
już od
zobacz